Dyrektor generalny ds. nieruchomości prywatnych ujawnia rosnące inwestycje zagraniczne w tajskie nieruchomości, rynek Birmy rośnie o 240%

Krajowy-

W dniu 27 kwietnia 2024 r. pan Prasert Taedullayasatit, dyrektor generalny firmy zajmującej się nieruchomościami, publicznie ujawnił przegląd dynamicznie rozwijającego się rynku nieruchomości dla obcokrajowców w 2024 r., szczególnie na rynku Birmy, gdzie sprzedaż wzrosła o 240% w porównaniu z tym samym okres ubiegłego roku.

Poinformowano, że rynek chiński nadal posiadał większość na zagranicznym rynku nieruchomości na poziomie 50%, podczas gdy wzrost ogólnego obrotu nieruchomościami spadł o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Główną przyczyną boomu na rynku nieruchomości w Birmie była wojna domowa, w wyniku której w ciągu ostatnich kilku lat klasy średnie i wyższe inwestowały w tajlandzki rynek nieruchomości.

Według Prasert klasa średnia i wyższa zwykle inwestowały w podmiejskie mieszkania własnościowe, jednak wyższa klasa wyższa zazwyczaj inwestowała w miejskie mieszkania o wartości od 40 do 50 milionów bahtów oraz penthouse'y zamknięte dla publicznych pociągów elektrycznych.

Ponadto Prasert stwierdził, że Ananda, prywatna firma zajmująca się luksusowymi nieruchomościami w Bangkoku, osiągnęła w pierwszych trzech miesiącach 3 r. łączną sprzedaż na rynkach zagranicznych na poziomie 2024 miliardów bahtów, co oznacza wzrost o 2% w porównaniu z czwartym kwartałem 14 r., przy czym większość z nich to inwestorzy chińscy.

Porównując Birmę z rynkami chińskimi, można uznać, że jest to niewielki odsetek, ale rynek birmański miał potencjał dalszego wzrostu, zauważył Prasert.
Tymczasem inwestorzy z Birmy szukali możliwości zainwestowania między sobą 100 milionów bahtów w nieruchomości do wynajęcia, co stanowiło zmianę, ponieważ wcześniej kupowali je wyłącznie w celu zamieszkania, stwierdził Prasert.

Pan Krit Techasumma, wiodący deweloper apartamentowców w głównych miastach w całym kraju, publicznie ujawnił, że obecna krajowa gospodarka i siła nabywcza są delikatne, co powoduje ekspansję zagranicznego rynku nieruchomości, zwłaszcza na obszarach miejskich, które charakteryzują się wysoką wartością gruntów, np. w Phuket, Pattaya i Bangkoku.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.