Kathu organizuje festiwal owoców morza, aby zaprezentować tradycyjny styl Phuket – PHOTO TOUR

Kathu, Phuket –

  W miniony weekend gmina Kathu zorganizowała festiwal owoców morza „Suk Jai Naithu” (Szczęśliwego Naithu) w tradycyjnym lokalnym stylu, aby odzwierciedlić oryginalny wygląd i atmosferę Phuket.

Festiwal odbywał się przez dwa dni od piątku (29 kwietnia)th) do ostatniej nocy (30 kwietnia)th). Wicegubernator Phuket Amnuay Pitsuwan i burmistrz Kathu, Chaianan Sutthikun, oficjalnie rozpoczęli wczorajszy festiwal.

Festiwal rozpoczął się piękną paradą po południu 29 kwietnia. Parada miała na celu zaprezentowanie tradycyjnych zwyczajów pierwotnych ludzi z Phuket, którzy wywodzili się ze społeczności „Naithu”.

Naithu było poprzednią nazwą Kathu, ale obecnie nadal jest dobrze znane lokalnie jako „Naithu”, zauważa The Phuket Express.

Festiwal miał wiele stoisk z owocami morza i lokalnych pokazów na pięciu scenach. Festiwal miał na celu wspieranie stylu życia mieszkańców i pobudzanie lokalnej turystyki.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.