Trzy bezpańskie psy uratowane po wpadnięciu do stawu retencyjnego w Thalang

Phuket -

  Trzy bezpańskie psy zostały bezpiecznie uratowane po tym, jak w miniony weekend wpadły do ​​zbiornika retencyjnego ścieków w dzielnicy Thalang.

Lokalni mieszkańcy powiadomili ratowników o 2:40 w Baan Para, subdystrykt Paklok w piątek (6 maja). Przybyli na miejsce i znaleźli trzy bezpańskie psy w rozległym stawie retencyjnym z czarną, śliską powierzchnią z tworzywa sztucznego. Trzy zwierzęta próbowały wyjść ze stawu, ale zawiodły, ponieważ było zbyt ślisko i stromo.

Miejscowi mieszkańcy stwierdzili, że pierwszy pies wpadł do wody, a pozostałe dwa wydawały się próbować ratować przyjaciela, również wchodząc do stawu, jednak wtedy wszystkie trzy psy utknęły.

Ratownicy użyli drabiny do umieszczenia w stawie. Użyli lin, aby bezpiecznie związać psy, zanim pomogli wyciągnąć je ze stawu.

Wszystkie trzy bezpańskie psy były bezpieczne, ale głodne i zmęczone. Ratownicy dostarczyli im posiłek i zasugerowali okolicznym mieszkańcom, aby ogrodzili staw, aby zapobiec przedostawaniu się zwierząt, a nawet dzieci na teren i utknięciu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.