Operatorzy lokali rozrywkowych apelują o pełne, legalne ponowne otwarcie barów i klubów nocnych w turystycznych strefach „niebieskich stref” w czerwcu

Bangkok -

Grupa operatorów nocnych klubów rozrywkowych złożyła list z propozycją do premiera Prayuta Chan-O'Cha, aby legalnie zezwolić na ponowne otwarcie ich firm, głównie w „niebieskich strefach” nastawionych na turystykę, takich jak Phuket i Pattaya, aby pomóc w promowaniu turystyki od 1 czerwca.

Wezwali również rząd do ponownego zdefiniowania Covid-19 jako choroby endemicznej w Tajlandii do 1 lipca, zgodnie z planem Ministerstwa Zdrowia Publicznego. Według nich rząd powinien rozważyć ponowne otwarcie lokali rozrywkowych, w tym barów, pubów i salonów karaoke, które są certyfikowane przez SHA Plus lub Thai Stop COVID 2 Plus. Obecnie lokale są prawnie zamknięte w całym kraju i działają jako „restauracje” z wczesnymi godzinami zamykania i wieloma zasadami.

W pierwszej fazie listu z propozycją, lokale rozrywkowe w 12 prowincjach „niebieskich stref” i inne pewne „niebieskie strefy” w 16 innych prowincjach będą mogły zostać ponownie otwarte od 1 czerwca. Następnie, w drugiej fazie, ponowne otwarcie takich obiektów powinno być dozwolone w całym kraju od 1 lipca.

ZDJĘCIE: Bangkok Biz News

Sanga Ruangwattanakul, prezes Khaosan Road Business Association, powiedział Associated Press dzisiaj, 9 maja, że ​​stowarzyszenie wezwało również premiera do anulowania dekretu nadzwyczajnego i ustawy o chorobach zakaźnych, ponieważ mogą one wpłynąć na zakupy ubezpieczeń międzynarodowych turystów i ich decyzje o wizycie w kraju.

„Po ponownym otwarciu kraju należy ponownie otworzyć miejsca rozrywki, ponieważ życie nocne było jednym z głównych powodów, dla których zagraniczni turyści odwiedzali Tajlandię. Dlatego musimy jak najszybciej pochwalić się naszym potencjałem turystycznym przed innymi krajami turystycznymi” – powiedział prezydent.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.