Lekarze z Phuket twierdzą, że 12-letni chłopiec, który stracił wzrok, NIE był po szczepionce przeciw Covid-19, po tym, jak wirusowa historia

Phuket -

  Według niej 62-letnia babcia wezwała prasę o pomoc po tym, jak jej 12-letni chłopiec z dystryktu Thalang stracił wzrok po tym, jak podobno otrzymał drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Tymczasem czołowi lekarze z Phuket potwierdzili, że ślepota chłopca, według nich, nie była spowodowana szczepionką Covid-19.

Lokalne media z Phuket odwiedziły 12-letniego chłopca (The Phuket Express ukrywa jego imię) w miniony weekend. Chłopiec mieszka ze swoją 62-letnią babcią i 62-letnim dziadkiem w dzielnicy Thalang.

Jego babcia, pani Kaesri Saeong, powiedziała mediom w Phuket: „Mój siostrzeniec otrzymał drugą dawkę szczepionki Pfizer w zeszłym roku 25 listopada.th, 2021. Dziesięć dni po tym, jak powiedział, że źle się czuje przed konwulsjami. Został wysłany na oddział intensywnej terapii w szpitalu. Kiedy się obudził, stracił wzrok”.

Historia wstrząsnęła tajlandzkimi mediami społecznościowymi, jednak lekarze z całej Tajlandii szybko zareagowali, stwierdzając, że chociaż incydent był niefortunny, nie miał nic wspólnego ze szczepionkami Covid-19 i że według nich szczepionki były bezpieczne i skuteczne.

Dziś rano (9 maja) odbyła się konferencja prasowath) w Sali Prowincji Phuket, aby przedyskutować z kilkoma czołowymi tajlandzkimi lekarzami i urzędnikami z Phuket problem, który ogarnął media społecznościowe.

Doktor Nattawan Thepnarong ze szpitala Vachira Phuket stwierdził na konferencji prasowej: „Chłopiec otrzymał szczepionkę 25 listopadath ostatni rok. Otrzymał leczenie 6 grudniath (10 dni po otrzymaniu szczepionki).”

„Zidentyfikowaliśmy jego objawy jako „ostre zapalenie zatok” (szybkie zapalenie błon wyścielających nos i otaczające zatoki), które zostało zakażone bakteriami wokół jego wewnętrznych oczu. Nie ma to nic wspólnego ze szczepionkami przeciwko Covid-19”. – stwierdził doktor Nattawan.

„Zapewniliśmy mu pełne leczenie, w tym operacje od 6 grudnia”th w zeszłym roku do 10 styczniath W tym roku." dodał dr Nattawan.

Dodatkowo, doktor Komgkrit Kanjanapaisit, otorynolaryngolog ze szpitala Vachira Phuket, powiedział: „Po dokładnym przeanalizowaniu przyczyny objawów i udowodnieniu najlepszego leczenia chłopca, jesteśmy pewni, że oślepł z powodu „ostrego zapalenia zatok”. (Szybkie zapalenie błon wyściełających nos i otaczające zatoki) nie ze szczepionki Covid-19. Udostępnianie informacji, że było to spowodowane szczepionką, jest fałszywe”.

Dziadkowie młodego chłopca nie udzielili natychmiast odpowiedzi na konferencję prasową, chociaż tajskie media społecznościowe kontynuowały debatę i dyskusję na ten temat od czasu prasy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.