Patong i miasta turystyczne, w tym Pattaya, potrzebują „specjalnego podziału na strefy”, z klubami nocnymi otwartymi do 4 rano, ale muszą płacić wyższy podatek, sugeruje „Prab Keesin”, biznesmen z Patong

Patong, Phuket –

  Patong i miasta turystyczne, w tym Pattaya, potrzebują „specjalnego podziału na strefy”, z klubami nocnymi otwartymi do 4 nad ranem, ale operatorzy klubów nocnych muszą płacić wyższy podatek, jak mówi „Prab Keesin”, wybitny biznesmen z Patong.

Preechavude „Prab Keesin” jest przewodniczącym Pisona Group, szefem Patong Development Foundation i byłym doradcą prezesa Patong Entertainment Business Association (PEBA).

Przeczytaj więcej o naszej poprzedniej historii w poniższym linku.

https://thephuketexpress.com/2022/05/05/prab-keesin-resigning-as-advisor-and-president-of-the-patong-entertainment-business-association/

Prab powiedział Phuket Express: „Cieszę się, że Big Joke zamierza oficjalnie przedyskutować z urzędnikami Phuket i Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 lub CCSA na temat legalnego przedłużenia czasu zamknięcia restauracji i godzin picia”.

Przeczytaj więcej o naszej poprzedniej historii w poniższym linku.

https://thephuketexpress.com/2022/05/08/big-joke-to-discuss-with-relevant-officials-about-legally-reopening-nightlife-industry-extending-business-hours-in-phuket-pattaya-and-other-tourism-zones/

„Jednak to, co naprawdę chcemy zobaczyć, to specjalne strefy dla znanych miast turystycznych, takich jak Patong (w Phuket), Pattaya (w Chonburi) czy Sukhumvit, Thonglor i Khaosan Road (w Bangkoku).

„Są to ważne obszary turystyczne, które odwiedziło wielu turystów zagranicznych. Potrzebujemy, aby te obszary były specjalną strefą, która ma różne legalne godziny zamknięcia dla klubów nocnych”.

„To, czego większość operatorów biznesowych nie chce, to nie otwierać lokali do rana, ale chcemy, aby turyści mieli więcej czasu na korzystanie z nocnego życia. Chcemy, aby turyści byli zadowoleni z podróży do Patong i Tajlandii.”

„Przeprowadzono wiele badań i analiz dotyczących otwierania miejsc rozrywki do 4:00 rano, będzie to dobre dla gospodarki, społeczności i środowiska. Lepiej, jeśli przepisy mogą zostać zmienione. Miejsca rozrywki mogą zarobić dużo pieniędzy od 1:00 do 3:00.”

„Jednak operatorzy klubów nocnych w specjalnych strefach również muszą płacić wyższe podatki, ponieważ uzyskają więcej korzyści. Musimy przyznać, że wywarliśmy negatywny wpływ na lokalne społeczności. Najważniejszymi rzeczami, które mogą poprawić turystykę, są rozwój bezpieczeństwa i usług”.

W międzyczasie grupa operatorów klubów nocnych złożyła list z propozycją do premiera Prayuta Chan-O'Cha, aby legalnie zezwolić na ponowne otwarcie ich firm, głównie w „niebieskich strefach” nastawionych na turystykę, takich jak Phuket i Pattaya, aby pomóc w promocji turystyka od 1 czerwca.

https://thephuketexpress.com/2022/05/09/entertainment-venue-operators-call-for-bars-and-nightlife-in-tourism-blue-zone-areas-to-be-fully-legally-reopened-in-june/

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.