AKTUALIZACJA: Więcej szczegółów dotyczących 76-letniej niemieckiej turystki zaginionej od 9 maja znalezionej żywej 15 kilometrów od jej hotelu w Mai Khao w Thalang

Thalang, Phuket –

Zaginiona 76-letnia niemiecka turystka, która ma problemy z utratą pamięci, została znaleziona żywa, ale słaba, w płytkim kanale słodkowodnym w pobliżu Parku Narodowego Sirinat w dystrykcie Thalang dziś rano (16 maja), około 15 kilometrów od jej hotelu na Dystrykt Mai Khao.

Zaginęła od 9 maja, a ostatnio widziano ją w telewizji przemysłowej, poniżej, jak po południu spacerowała samotnie drogą w pobliżu Parku Narodowego Sirinat.

Nasza poprzednia zaktualizowana historia, kiedy została znaleziona dziś rano:

Po ośmiodniowych poszukiwaniach, 76-letnia Barbara Lange z Niemiec została znaleziona żywa przez funkcjonariuszy parku narodowego, leżąca w małym płytkim kanale słodkowodnym w pobliżu Parku Narodowego Sirinat o godzinie 11:30, czyli około 15 kilometrów od jej hotelu. . Była zimna, wstrząśnięta i słaba.

Pani Lange została przewieziona do lokalnego szpitala na ocenę medyczną, ale oczekuje się, że całkowicie wyzdrowieje i nie odniesie żadnych obrażeń fizycznych. Była zdezorientowana iz powodu problemów z pamięcią podobno nie jest w stanie przypomnieć sobie szczegółów swojego tygodniowego zniknięcia.

Wyprowadzenie pani Lange z kanału i przez lasy parku narodowego Sirinat zajęło jej około dwóch godzin, ponieważ znajdowała się w stosunkowo odległym miejscu, które rzadko jest wędrowane lub spacerowane.

Ratownicy używali śmieci do transportu pani Lange przez dżunglę. Gubernator Phuket Naroon Woonciew i krewni pani Lange czekali na nią pod lasem. Cieszyli się, że w końcu została uznana za bezpieczną wbrew wielu przeciwnościom, w tym prawie ośmiu dni zaginięcia, prawdopodobnie w parku narodowym i bez dostępu do zapasów i żywności.

Jej krewni towarzyszyli pani Lange w lokalnym szpitalu na ocenę medyczną i kontrolę, gdzie ma odpoczywać i wracać do zdrowia po minionym tygodniu.

Członkowie rodziny pani Lange podziękowali pracownikom parku narodowego, personelowi ratowniczemu, wolontariuszom, mediom i gubernatorowi Phuket za pomoc w akcji ratunkowej i nagłośnienie sytuacji, ale także poprosili o prywatność w tym trudnym czasie.

W związku z ich prośbą, pomimo zdjęć szeroko udostępnianych w Internecie, media TPN nie będą udostępniać zdjęć pani Lange podczas akcji ratunkowej.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.