Największe historie z Phuket z zeszłego tygodnia: Zaginiony niemiecki turysta uznany za bezpieczny, indyjscy turyści numer jeden, Lightrail wstrzymany i wiele innych

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 16 maja 2022 r. do niedzieli 22 maja 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Zaginiony 76-letni niemiecki turysta został znaleziony żywy, ale słaby w płytkim kanale w Parku Narodowym Sirinat dziś rano przez zespół ratowników (16 maja) w dystrykcie Thalang.

Po ośmiodniowych poszukiwaniach, 76-letnia Barbara Lange z Niemiec została znaleziona żywą przez funkcjonariuszy parku narodowego, leżącą w małym płytkim kanale słodkowodnym na terenie Parku Narodowego Sirinat.

Zaginiona 76-letnia niemiecka turystka, która ma problemy z utratą pamięci, została znaleziona żywa, ale słaba, w płytkim kanale słodkowodnym w pobliżu Parku Narodowego Sirinat w dystrykcie Thalang, około 15 kilometrów od jej hotelu w subdystrykcie Mai Khao.

Gubernator Phuket odwiedził 76-letniego niemieckiego turystę z problemami z pamięcią, który spędził ponad tydzień zaginiony w Parku Narodowym Sirinat, a teraz wraca do zdrowia w szpitalu.

2. Indyjscy turyści są numerem jeden pod względem przyjazdów turystów do Phuket z łączną liczbą 12,200, odkąd niepopularny program Test and Go został wycofany 1 maja, mówi Phuket Immigration.

Co najmniej 200,000 XNUMX zagranicznych turystów ma przybyć w tym miesiącu do Phuket i spodziewamy się, że Indie nadal będą przodować.

3. Od dawna proponowana i omawiana kolej Phuket z północy na południe wyspy została oficjalnie wstrzymana z powodu tego, co odpowiednie agencje nazywają przeglądem budżetu projektu.

Dyrektor MRTA, pan Pakapong Sirikantamart, powiedział The Phuket Express: „W obecnej sytuacji Ministerstwo Transportu chce maksymalnie zmniejszyć budżet”.

4. Po tym, jak firmy rozrywkowe w Patong zostaną legalnie otwarte, będą generować co najmniej 10 milionów bahtów za noc, powiedział prezes Patong Entertainment Business Association (PEBA).

Więcej zagranicznych turystów przyjedzie do Phuket, co będzie generować do 10 milionów bahtów za noc dla całej gospodarki”. Dodał Weerawit Krueasombat, prezes Patong Entertainment Business Association.

5. Według popularnej strony na Facebooku, na plaży Kamala w dzielnicy Kathu znaleziono cuchnącą, śmierdzącą wodę, która spływała do morza.

Incydent został zgłoszony przez stronę Monsoon garbage Thailand na Facebooku w poniedziałek zeszłego tygodnia 16 majath.

Ścieki spływające na plażę Kamala nie pochodzą od firm, jednak ścieki są poważnym problemem, powiedział szef Kamala, który domaga się budżetu na ulepszenia systemu oczyszczania ścieków.

Pan Jutha Dumlak, szef organizacji administracyjnej Kamala Tambon, powiedział Phuket Express: „Widoczna czarna woda to ścieki, które pozostały w „basenie z piaskiem” w systemach odprowadzania wody z pory suchej.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.