Chory żółw morski uratowany na plaży w Wichit

Wichit –

Chorego żółwia morskiego uratowano wczoraj na plaży w pobliżu hotelu w Wichit (23 maja)rd).

Biuro Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) w Phuket zostało powiadomione przez pracownika hotelu w podokręgu Wichit w dzielnicy Mueang Phuket, że na plaży w pobliżu hotelu znaleziono żółwia morskiego.

Przybyli na plażę, aby znaleźć zielonego żółwia. Ma 49.5 cm długości i 46.5 cm szerokości. Waży 10.7 kilograma. Urzędnicy DMCR powiedzieli, że żółw jest wciąż młody i nie mogą zidentyfikować jego płci.

Żółw był cieńszy i mniejszy niż powinien. Na żółwiu znaleziono robaki okrętowe i wodorosty. Jego przednie i tylne płetwy zostały uszkodzone.

Żółw został przewieziony do Centrum Ratowania Zagrożonych Zwierząt Morskich Sireetarn w Morskim Centrum Biologicznym Phuket, Cape Panwa w Wichit na leczenie i oczekuje się, że wyzdrowieje.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.