Zdrowie publiczne w Phuket ściśle przestrzega pomiarów, aby zapobiec ospie małp

Phuket-

  Urząd Zdrowia Publicznego Prowincji Phuket ściśle przestrzega pomiarów w celu zapobiegania ospie małpiej.

Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego Prowincji Phuket, lekarz Kusak Kukiattikoon, powiedział Phuket Express: „Na tym etapie nie znaleziono żadnej ospy małp w Phuket ani w Tajlandii. Ściśle przestrzegaliśmy pomiarów osób, które przybyły do ​​Phuket z innych krajów. Ospa małp jest podobna do ospy wietrznej, która jest grupą ospy prawdziwej. Infekcja jest spowodowana bliskim kontaktem.”

Sprzedawcy owoców w Mangrove and Monkey Viewpoint na Koh Sirey powiedzieli Phuket Express: „Mniej osób kupuje owoce dla małp w zeszłym tygodniu. Mogą bać się małpiej ospy, ponieważ większość z nich jest z dziećmi, aby zobaczyć małpy.

TPN zauważa jednak, że wczesne informacje z innych przypadków na całym świecie nie wskazują na bezpośrednie zagrożenie ze strony małp w ogóle.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.