Firmy rozrywkowe z Phuket wzywają do legalnego zamknięcia godziny 2 nad ranem?

Phuket -

Firmy rozrywkowe z Phuket wzywają do prawnego przedłużenia czasu zamknięcia do 2:00.

Spotkanie odbyło się wczoraj (26 maja)th) w Urzędzie Miasta Phuket, prowadzonym przez wicegubernatora Phuket Arnuparba Yodkwana i prezesa Patong Entertainment Business Association pana Weerawita Krueasombata oraz innych odpowiednich urzędników i agencji.

Pan Weerawit stwierdził na spotkaniu: „To dobra wiadomość od 1 czerwca”st że firmy rozrywkowe będą mogły zgodnie z prawem otwierać się do północy. Jednak nadal nie zaspokoi to satysfakcji turysty nocnego życia. Czas zamknięcia musi zostać prawnie przedłużony do godziny 2:XNUMX w nocy. Zagraniczni turyści na wakacjach nie chcą nazywać tego nocą o północy”.

„Większość turystów wychodzi późno w nocy, zaczynając wieczór około 10-tej lub 11-tej. Jeśli godzina zamknięcia wypada o północy, mają tylko godzinę, aby cieszyć się nocnym życiem. Jeśli czas zamknięcia zostanie wydłużony, będą mieli więcej czasu na relaks i wydadzą więcej pieniędzy, pomagając gospodarce”. — stwierdził Weerawit.

„Firmy rozrywkowe będą zarabiać więcej i mogą zatrudnić więcej pracowników. Będzie więc również więcej zatrudnienia, co również pobudzi gospodarkę”. Dodał Weerawit.

„Jeśli zamknięcie jest o północy, i tak pójdą i napiją się na plaży Patong lub na ulicach, co spowoduje więcej problemów. Jeśli turyści nocą piją w miejscach, które mogą być kontrolowane, będzie mniej kłopotów. Weerawit wyjaśnił.

Jednak administracja prowincji zaproponuje formalne przedłużenie terminu zamknięcia CCSA (Tajlandzkiego Centrum Administracji Sytuacyjnej COVID-19 (CCSA). Obecnie, ze względu na ograniczenia Covid-19, CCSA ma jurysdykcję w zakresie godzin zamykania miejsc rozrywki.

Po tym, jak firmy rozrywkowe w Patong zostaną legalnie otwarte, będą generować co najmniej 10 milionów bahtów za noc, powiedział prezes Patong Entertainment Business Association (PEBA).

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.