Największe historie z Phuket z zeszłego tygodnia: Phuket Sandbox wygenerowała co najmniej 66 miliardów bahtów, operatorzy nocnych klubów wzywają do zamknięcia godziny 2:XNUMX w nocy i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 23 maja 2022 do niedzieli 29 maja 2022.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Piaskownica Phuket wygenerowała do tej pory co najmniej 66 miliardów bahtów, podczas gdy stopa bezrobocia na wyspie spada, mówi jeden z czołowych urzędników Phuket.

Stopa bezrobocia w Phuket wynosiła tylko 6 procent, czyli około 25,000 XNUMX bezrobotnych.

2. Firmy rozrywkowe z Phuket wzywają do prawnego przedłużenia czasu zamknięcia do 2:00.

„Firmy rozrywkowe będą zarabiać więcej i mogą zatrudnić więcej pracowników. Będzie więc również więcej miejsc pracy, co również pobudzi gospodarkę” – powiedział prezes stowarzyszenia Patong Entertainment Business Association, pan Weerawit Krueasombat.

3. 76-letnia niemiecka turystka, która zaginęła ponad tydzień w Parku Narodowym Sirinat, oddalonym o około 15 kilometrów od jej hotelu w subdystrykcie Mai Khao, wraca z Phuket do Niemiec.

Pani Lange i jej rodzina podziękowali wszystkim zaangażowanym, którzy pomogli im do powrotu do domu.

4. Urząd Zdrowia Publicznego Prowincji Phuket ściśle przestrzega pomiarów w celu zapobiegania ospie małpiej.

Lekarz Kusak Kukiattikoon z prowincji Phuket, dyrektor ds. zdrowia publicznego, powiedział Phuket Express: „Na tym etapie nie znaleziono żadnej ospy małp w Phuket ani w Tajlandii. Ściśle przestrzegaliśmy pomiarów ludzi, którzy przybyli do Phuket z innych krajów”.

5. Silny wiatr około południa w tym tygodniu uszkodził budki z jedzeniem na festiwalu jedzenia Kata/Karon.

Nie zgłoszono jednak żadnych kontuzji, ponieważ festiwal rozpoczyna się późnym popołudniem.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.