Tajskie Ministerstwo Zdrowia ma podobno zaproponować ogólnokrajowe zielone strefy, przywrócić regularne godziny zamknięcia życia nocnego

Krajowy —

Tajskie Ministerstwo Zdrowia podobno zaproponuje przeklasyfikowanie całego kraju na strefy zrelaksowane i przywrócenie normalnych godzin pracy nocnego życia w Centrum Sytuacji Covid-19 (CCSA) na nadchodzącym spotkaniu 17 czerwca.

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul ujawnił dzisiaj, 16 czerwca, że ​​Ministerstwo Zdrowia Publicznego zaproponuje CCSA ogólnokrajową zmianę stref kolorystycznych na zieloną strefę lub strefę nadzoru na nadchodzącym posiedzeniu jutro 17 czerwca. Propozycja, zdaniem ministra, znalazła się już w porządku obrad.

Zapytany o petycje od operatorów klubów nocnych o przywrócenie prawnych godzin zamknięcia do godzin poprzedzających Covid-19, minister odpowiedział, że skonsultował tę kwestię z dr Kiattipoom Wongrachit, stałym sekretarzem Ministerstwa Zdrowia i dr Opasem Karnkawinpongiem, dyrektorem generalnym Wydziału Kontroli Chorób. Obaj zgodzili się przedłużyć godziny zamknięcia o kolejne 1-2 godziny, co oznaczało, że kluby nocne mogły być otwarte do około 2 w nocy w oparciu o ich obecne godziny zamknięcia o północy, o ile pozostała część CCSA zgodziła się.

„Przedłużenie jest w porządku, o ile miejsca życia nocnego przestrzegają zasad i nie otwierają się na noc do świtu”, powiedział minister Anutin. „Jednak to nadal zależy od CCSA”.

Kontynuował o propozycjach zniesienia mandatu maski publicznej, mówiąc, że noszenie maski stało się normą społeczną i że Ministerstwo Zdrowia nie rozważy jej anulowania w najbliższym czasie. Według ministra ministerstwo byłoby jednak pobłażliwe w kwestii mandatu masek w niektórych placówkach.

Wreszcie minister skomentował sugestię obniżenia poziomu alarmowego Covid-19 do poziomu 2 (niska i malejąca transmisja), mówiąc, że wszystko jest już pod kontrolą, a Tajlandia wykonuje świetną robotę.

„Obecnie zmniejszające się nowe przypadki, ofiary, wskaźniki obłożenia łóżek i przypadki wentylowane są wynikiem współpracy wszystkich”, podsumował minister zdrowia Anutin Charnvirakul, chociaż nie ujawnił zmiany poziomu alarmowego.

TPN odnotowuje, że obecnie 46 województw znajduje się w strefie czerwonej (wysoka transmisja), 14 w strefie zielonej (nadzór), a 17 w strefie niebieskiej (turystyka).
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.