29-letni mężczyzna z RPA aresztowany na lotnisku w Phuket z 1.49 kg kokainy w brzuchu

Phuket -

29-letni mężczyzna z RPA został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket z 1.49 kilograma kokainy w brzuchu o wartości 4.47 miliona bahtów.

Rzecznik ds. celnych, pan Chaiyut Kamkun, powiedział mediom TPN: „Grupa Zadaniowa ds. Przechwytów na Lotnisku: AITF, odkryła, że ​​29-letni mężczyzna został znaleziony w przemycie kokainy do kraju 9 czerwcath, 2022. Pochodził z Etiopii i przyjechał do Phuket 9 czerwcath, 2022. W jego bagażu nie znaleziono żadnych nielegalnych przedmiotów, ale był zdenerwowany, a urzędnicy celni stali się podejrzliwi i poprosili mężczyznę o poddanie się prześwietleniu, gdzie zamiast tego znaleźli paczki z kokainą w jego brzuchu. Podejrzany, którego nazwiska nie podał celnik, podobno przyznał, że połknął narkotyki”.

„Z pewnymi trudnościami udało nam się usunąć narkotyki z brzucha podejrzanego. Odkryliśmy, że jest to 1.49 kilograma kokainy, której wartość szacowana jest na 4.47 miliona bahtów. Został zabrany na posterunek policji w Sakoo w celu dalszego przetwarzania i działań prawnych. — stwierdził Chaiyut.

Zgodnie z tajlandzkim prawem antynarkotykowym kokaina jest narkotykiem drugiej kategorii, w wyniku czego podejrzanemu grozi następująca potencjalna kara prawna, która może być karą dożywocia:

  • Do 10 lat więzienia i grzywna w wysokości 100,000 1,000,000 – 20 2,000,000 5,000,000 Bahtów za produkcję, import lub eksport. Jeżeli znaleziona substancja lub substancje zawierają morfinę, opium lub kokainę, kara wzrasta do XNUMX lat dożywotniego pozbawienia wolności i grzywny w wysokości XNUMX XNUMX XNUMX – XNUMX XNUMX XNUMX Bahtów

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.