Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: aresztowanie operatorów barów, indyjscy turyści na pierwszym miejscu w Phuket, aresztowani Afrykanie z 1.49 kg kokainy i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej przedstawiamy nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszym regionie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 13 czerwca 2022 r. do niedzieli 19 czerwca 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Dwóch operatorów barów zostało aresztowanych za rzekome złamanie zamówień z Phuket i pomiarów Covid-19.                                                                                                  Organy ścigania w Rawai ostrzegły, że zbliżają się kolejne naloty i że skupiono się na środkach ostrożności Covid19, takich jak zapewnienie szczepienia klientów i personelu, dystansowanie się, noszenie masek i inne środki.   
  2. Indyjscy turyści są numerem jeden pod względem przyjazdów turystów do Phuket z łączną liczbą 39,749, odkąd niepopularny program Test and Go został wycofany 1 maja, mówi Phuket Immigration. 

Phuket International Airport Immigration poinformował o aktualnych statystykach przylotów 13 czerwcath.

3. Rząd Tajlandii zatwierdził 338.80 mln bahtów na poprawę stanu prowincji Andamańskich, takich jak Phuket, Phang Nga, Krabi, Trang i Satun, aby w przyszłości przyciągnąć więcej turystów z Tajlandii i zagranicy.

Pan Tanakorn Kongboonchana, rzecznik Kancelarii Premiera Tajlandii, powiedział powiązanej prasie tajskiej: „Te projekty mają na celu przygotowanie i przyciągnięcie większej liczby turystów z Tajlandii i zagranicy w przyszłości”.

4. Dyrektor ds. Zdrowia w Phuket wydał publiczne ostrzeżenie dotyczące marihuany, stwierdzając, że lepiej jest używać jej wyłącznie z licencjonowanych powodów medycznych. Według szefa, konopie nie nadają się do używania w celach rekreacyjnych i są potencjalnie niebezpieczne.

Szef zdrowia publicznego prowincji Phuket, doktor Kusak Kukiattikoon, powiedział The Phuket Express: „Ludzie, którzy nie mają żadnych problemów zdrowotnych, nie powinni jednak używać konopi indyjskich, zwłaszcza w celu odurzenia”.

5. 29-letni mężczyzna z RPA został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket z 1.49 kilograma kokainy w brzuchu o wartości 4.47 miliona bahtów.

Pochodził z Etiopii i przyjechał do Phuket 9 czerwcath, 2022. W jego bagażu nie znaleziono żadnych nielegalnych przedmiotów, ale był zdenerwowany, a urzędnicy celni stali się podejrzliwi i poprosili mężczyznę o poddanie się prześwietleniu, gdzie zamiast tego znaleźli paczki z kokainą w jego brzuchu. 

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.