Departament Zdrowia Publicznego w Phuket ostrzega, że ​​skargi dotyczące palenia konopi w miejscach publicznych mogą prowadzić do działań prawnych

Phuket -

Szef zdrowia publicznego prowincji Phuket ostrzegł, że skargi dotyczące palenia marihuany w miejscach publicznych mogą prowadzić do działań prawnych.

Szef zdrowia publicznego prowincji Phuket, doktor Kusak Kukiattikoon, powiedział Phuket Express dzisiaj, 23 czerwca 2022 r.: „Według Ministerstwa Zdrowia Publicznego dym spowodowany używaniem konopi indyjskich i konopi w celach rekreacyjnych może być uciążliwy i uciążliwy dla wielu osób. Jednak ktoś musi zgłosić to na policję, jeśli uważa, że ​​jest to uciążliwe. Jeśli nikt nie złoży oficjalnego raportu, technicznie użytkownik konopi nadal może palić”.

„Z drugiej strony, jeśli ktokolwiek złoży oficjalny raport policyjny, osoba, która publicznie spowodowała dym z konopi, zostanie postawiona w stan oskarżenia. Dym z roślin zawiera cząstki, które mogą powodować ryzyko zachorowań na inhalację, takich jak choroby płuc, astma i zapalenie oskrzeli. Konopie można palić w kwaterach prywatnych, ale nie w miejscach publicznych”. – stwierdził Kusak.

Kary za niezgodną skargę na konopie indyjskie mogą obejmować wysokie grzywny, a nawet karę więzienia, ale bardziej prawdopodobne jest, że będzie to niewielka grzywna, podobna do wykroczenia w innych krajach.

Chociaż rekreacyjne używanie konopi jest zdecydowanie odradzane, a urzędnicy ds. zdrowia publicznego nadal twierdzą, że powinno się je stosować wyłącznie do celów medycznych, nie jest to już technicznie nielegalne dla osób powyżej dwudziestego roku życia prywatnie w Tajlandii, zauważa Phuket Express.

Przepisy i polityki dotyczące kontroli niedawno zdekryminalizowanej marihuany nadal pojawiają się prawie co tydzień, a rząd Tajlandii opracowuje nadrzędny zestaw zasad.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.