Sześciu poszukiwanych podejrzanych aresztowanych w Phuket za rzekome otwieranie kont bankowych dla oszustów

Wichit, Phuket –

  Sześciu poszukiwanych podejrzanych zostało aresztowanych w Phuket za rzekome otwieranie kont bankowych dla oszustów internetowych i oszustów.

Policja w Wichit donosi, że aresztowała sześciu poszukiwanych podejrzanych w zeszłym tygodniu. Poniżej podali krótkie aktualizacje, ale nie pełne nazwiska i wiek.

  1. Pan Praithong został aresztowany w Angthong w środkowej Tajlandii.
  2. Pan Nattachai został aresztowany w Angthong.
  3. Pan Jirapat został aresztowany w Angthong.
  4. Pani Petcharat została aresztowana w Borwin, Chonburi.
  5. Pani Patcharida i Pan Chatchaphon zostali aresztowani w Wichit, Phuket.

Zostali zabrani na posterunek policji w Wichit, gdzie zostali oskarżeni o oszustwa i przestępstwa przeciwko ustawie o przestępstwach komputerowych.

Phuket Express zauważa jednak, że policja Wichit nie podała pełnych szczegółów rzekomego oszustwa i oszustw, powołując się na trwające dochodzenie, a jedynie stwierdziła, że ​​sześciu podejrzanych było częścią zorganizowanego „krągu” osób oszukujących innych online z siedzibą w Phuket.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.