Gubernator Phuket zleca odpowiednim agencjom baczne obserwowanie sytuacji w oceanie podczas trzęsienia ziemi

Phuket -

Gubernator Phuket nakazał odpowiednim urzędnikom, aby byli na bieżąco i uważnie obserwowali sytuacje w oceanach związanych z trzęsieniami ziemi.

Nasze poprzednie historie:

Szef ds. zapobiegania katastrofom i łagodzenia skutków katastrof w Phuket potwierdził, że woda morska unosząca się w tym tygodniu podczas przypływu, powodując zalanie dróg i szkody spowodowane przez burze, nie była związana z trzęsieniami ziemi.

Royal Thai Navy z siedzibą w Phuket i Phang Nga uważnie monitoruje sytuację po tym, jak od wczoraj (30 lipca) zgłoszono ponad 5 małych trzęsień ziemi na wyspie Nicobar.

Gubernator Phuket Narong Woonciew wczoraj (6 lipca) polecił odpowiednim urzędnikom, zwłaszcza Biuru Departamentu Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) w Phuket, aby uważnie obserwowali niedawną sytuację w zakresie trzęsienia ziemi w oceanach. Wszelkie ważne aktualizacje należy niezwłocznie przekazać mieszkańcom Phuket.

Jednak szef ds. zapobiegania i łagodzenia katastrof w Phuket, pan Udomphon Karn, nadal potwierdza, że ​​silne i wysokie fale na całej wyspie nie są związane z oceanicznymi trzęsieniami ziemi, ale są tylko częścią obecnego sezonu monsunowego.

Phuket Express zauważa, że ​​nie jest jasne, w jaki sposób to potwierdził.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.