Brytyjski turysta w podróży poślubnej i Taj utonął po tym, jak turysta poszedł popływać pomimo czerwonych flag na plaży Kata, Taj próbował ratować życie turysty

Kata, Phuket –

Dwie osoby zostały uznane za zmarłe po utonięciu męskiego brytyjskiego turysty, który był na miesiąc miodowy, a także Taj, który próbował uratować życie brytyjskiego turysty na plaży Kata w obszarze z czerwoną flagą wczoraj (14 lipcath).

Ratownicy zostali powiadomieni o incydencie o 5:00 na plaży Kata Noi w subdystrykcie Karon, w dystrykcie Mueang Phuket.

Zespoły ratunkowe przybyły na plażę, aby znaleźć 34-letniego brytyjskiego turystę (MR.ALI MOHAMMED MIAN) i 55-letniego turystę z Tajlandii (Pan Surasit Pongaohapan). Obaj mężczyźni zostali już wyciągnięci z wody przez ratowników. Zostały przewiezione do lokalnego szpitala, gdzie oboje zostali tragicznie uznani za zmarłych.

Podpułkownik Eakkachai Siri z policji turystycznej w Phuket powiedział Phuket Express: „Brytyjski turysta przybył do Phuket 9 lipcath z żoną w podróży poślubnej. Zameldowali się w swoim hotelu w Karon 12 lipcath. Turysta tajski był z żoną i synem. Wczoraj zameldowali się w hotelu w Karonie (14 lipca)th). "

„Brytyjski turysta walczył na falach, podczas gdy tajski turysta, który był w pobliżu w wodzie, próbował mu pomóc. Obaj zostali uderzeni przez wiele kolejnych dużych fal i zeszli pod wodę. Ratownicy weszli do oceanu, zanim wyciągnęli ludzi. Wyjaśnił ppłk Eakkachai.

„Na 850-metrowej plaży Kata Noi codziennie patroluje czterech ratowników. Wczoraj wzdłuż plaży ze względu na silne fale ustawiono czerwone flagi i żadnych znaków pływających. Ratownicy ostrzegali obu mężczyzn, aby nie szli pływać, ale odmówili i nadal weszli do wody. Podpułkownik Eakkachai stwierdził.

Zaledwie kilka dni wcześniej na Koh Chang utonęło dwóch zagranicznych turystów. W tym incydencie turyści również weszli na obszar z czerwoną flagą i poszli popływać.

Tajlandzka policja i władze nadal nalegają, aby społeczeństwo postępowało zgodnie ze wskazówkami odpowiednich agencji i nie pływało podczas okresów czerwonej flagi lub złej pogody.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.