Gubernator Phuket odwiedza plażę Patong, aby zapewnić środki bezpieczeństwa po utonięciu i wielokrotnym ratowaniu turystów

Phuket -

Gubernator Phuket Narong Woonciew odwiedził ratowników na plaży Patong, aby upewnić się, że przestrzegane są środki bezpieczeństwa z powodu silnych fal, wiatru i złej pogody.

Gubernator Narong powiedział The Phuket Express: „Przyjechałem tutaj, aby zachęcić ratowników, ponieważ jest to pora monsunowa z silnymi falami. Chcemy, aby turyści odwiedzali plaże w Phuket z radością i bezpieczeństwem”.

Gubernator Narong nakazał odpowiednim urzędnikom i ratownikom zapewnić najlepszą możliwą opiekę turystom, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa na plaży. Jednak ratownicy na plaży Patong są gotowi na każdy problem, który według gubernatora może zwiększyć zaufanie turystów.

Gubernator Narong stwierdził, że ratownicy byli szkoleni w zakresie deeskalacji konfrontacji z turystami, którzy odmawiają przestrzegania zakazu pływania i czerwonych flag oraz zachęcają turystów, aby nie wchodzili do wody z szacunkiem.

Turyści nie podążający za wskazówkami ratowników i ignorujący dwujęzyczne znaki i flagi ostrzegające przed silnymi falami i wiatrem, doprowadzili ostatnio do kilku poważnych incydentów w Phuket, jak widać poniżej.

Wizyta przyszła później dwoje ludzi zostało uznanych za zmarłych po utonięciu brytyjskiego turysty, który był w podróży poślubnej, a także Taj, który próbował uratować życie brytyjskiego turysty na plaży Kata w obszarze z czerwoną flagą 14 lipcath.

Śledził również innych turystów, którzy ostatnio wpadli w tarapaty na oceanie w Phuket i zostali uratowani.

Dwóch zagranicznych turystów zostało uratowanych po walce z falami na Kata Beach, tej samej plaży i tego samego dnia, w którym zmarło dwóch innych turystów.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.