Po pierwszym przypadku małpiej ospy w Tajlandii premier i minister spraw zagranicznych twierdzą, że mogą być wymagane dalsze badania, w związku z czym mogą być wymagane badania przesiewowe pod kątem międzynarodowych podróżnych

Bangkok-

Po ogłoszeniu wczorajszej nocy, że Tajlandia znalazła pierwszy przypadek małpiej ospy u zagranicznego turysty, który niedawno przybył do Phuket, czołowi przywódcy tajlandzkiego rządu oświadczyli w Bangkoku, że mogą być potrzebne dalsze środki.

Najpierw zapoznaj się z obecnie znanymi szczegółami pierwszego przypadku małpiej ospy w Tajlandii.

Wczorajszej nocy w Bangkoku po dniach nieufnego spotkania z liderami opozycji, dwóch prominentnych członków rządu Tajlandii skomentowało sytuację.

Według Don Pramudwinai, wicepremiera i ministra spraw zagranicznych Tajlandii, uważa on, że Urząd Turystyki Tajlandii i Ministerstwo Zdrowia Publicznego będą musiały organizować spotkania i dyskusje na temat możliwych dalszych badań i testów dla międzynarodowych podróżnych, aby powstrzymać dalszy import ospy małpiej do Tajlandia.

Premier Tajlandii Prayut Chan-O-Cha zgodził się, stwierdzając, że należy podjąć pewne środki i dalsze testy, a odpowiednie agencje muszą jak najszybciej zorganizować spotkania, aby omówić tę kwestię.

TPN zauważa, że ​​jest to tylko dyskusja czołowych liderów, która nie ma nic ustalonego i żadnych konkretnych propozycji, a nawet terminów spotkań w tej chwili. Jednak wraz z poprawą turystyki po ponad dwóch latach ograniczeń Covid19 i zamknięć granic, nawet luźna sugestia dotycząca dalszych testów i kontroli na granicach dla turystów może sprawić, że niektórzy w branży turystycznej będą nerwowi.

TPN będzie nadal informować o tej i innych historiach dotyczących pierwszego przypadku małpiej ospy w Tajlandii.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.