Nielegalne zgromadzenia mogą zostać skazane na 2 lata więzienia lub grzywnę w wysokości 40,000 XNUMX bahtów, ostrzega tajska policja

FOTO: iLaw

Krajowy –

Królewska tajska policja w poniedziałek 8 sierpnia ostrzegła opinię publiczną o dużych zgromadzeniach i mieszaniu się, ponieważ grozi im 2 lata więzienia lub grzywna w wysokości 40,000 19 bahtów za naruszenie przepisów zapobiegających rozprzestrzenianiu się Covid-XNUMX.

Zastępca rzecznika policji Krissana Pattanacharoen ujawniła, że ​​komisarz Suwat Chaengyodsuk poleciła oficjalnym agencjom w całym kraju inspekcję obszarów wysokiego ryzyka i monitorowanie działań obejmujących duże zgromadzenia.

Jeśli zostaną znalezione, władze mogą zabronić takich działań, jeśli nie mają pozwolenia od gubernatora Bangkoku, gubernatorów prowincji lub administracji prowincji, zgodnie z niedawnym wydaniem rządu zakazującym zgromadzeń i dużych zgromadzeń i mieszania się, które powodują Covid-19.

Obejmuje to pokojowe zgromadzenia demonstrantów prodemokratycznych, dodał zastępca rzecznika. Jednak demonstracje muszą być zgłoszone i muszą zostać zatwierdzone przez BMA lub urzędników rządowych, począwszy od sierpnia.

W przeciwnym razie organizatorom grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i/lub grzywna 40,000 XNUMX bahtów. Mimo to Krissana upierała się, że zasada nie została zaprojektowana specjalnie po to, by ograniczać wolność słowa lub protestów, ale raczej po to, by zapewnić wszystkim zdrowie i powstrzymać Covida.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.