AKTUALIZACJA: Właściciel restauracji w Phuket ukarał grzywną w wysokości 1,000 bahtów za niewyraźne pokazywanie cen żywności?

Phuket -

  Właściciel restauracji w Phuket Town został ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów za niewyraźne pokazywanie cen żywności w menu.

Nasza poprzednia historia:

Turyści podobno narzekali na ceny jedzenia w lokalnej słynnej antycznej restauracji w Phuket Town, jednak właściciel również odpowiedział i stwierdził, że ze względu na rosnące ceny składników i duże porcje ilość ta jest rozsądna.

Urzędnicy z biura handlowego Phuket wczoraj (8 sierpnia)th) przeprowadził kontrolę restauracji po skargach, które w zeszłym tygodniu rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych.

Nazwa restauracji to „Go Song Kon Boran” (Go Song Ancient Man), a właściciel i szef kuchni to Mr. Boonsert Jongraksawitta (Go Song).

Go Song wyjaśnił urzędnikowi o problemie: „Było 11 osób, dziewięciu to dorośli i dwoje dzieci. Zamówili 11 dań, z których większość to owoce morza w dużych ilościach. Rozmawiałem już z klientami o cenach żywności i że zależą one od surowców, które kupowałem na rynkach, które teraz są drogie i zawsze inne. Używam dużych porcji owoców morza, a wielkość dań zależy od ilości jego klientów.”

Jednak Go Song został ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów za niewyraźne pokazywanie klientom cen. Według przedstawicieli handlu, Go Song musi pokazywać ceny żywności w menu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.