Ogromny rekin wielorybi znaleziony martwy w Krabi

Krabi –

Ogromny rekin wielorybi został znaleziony martwy w pobliżu wyspy w Krabi.

Rekin wielorybi został znaleziony martwy na plaży w pobliżu kurortu na wyspie Lanta Yai w dzielnicy Lanta Island wczoraj (9 sierpnia). Na scenę weszli Royal Thai Navy i personel z Marine Resources i Andaman Coastal Research Center.

Samiec rekina wielorybiego ma 7.3 metra długości i ważył 2.5 tony (2,500 kilogramów). Rekin wielorybi zaczął się rozkładać. Nie było śladów obrażeń od sprzętu wędkarskiego.

Somboon Kangrang, kierownik ośrodka, powiedział Phuket Express: „Umarły rekin wielorybi wyrzucił się na plażę w pobliżu ośrodka, zanim zadzwoniłem do urzędników”.

Słynny lokalny nurek, pan Gai Tong, powiedział The Phuket Express: „Może to być ten sam rekin wielorybi, którego często widywaliśmy w pobliżu wysp Phi Phi i Lanta. W ciągu ostatnich dziesięciu dni tego nie widzieliśmy”.

Pracownicy pobrali próbki od rekina wielorybiego do dalszych badań. W pobliżu pochowano rekina wielorybiego.

TPN zauważył, że rekiny wielorybie występują głównie w Morzu Andamańskim. Jest chronionym zwierzęciem morskim, ponieważ jest zagrożony wyginięciem. Dla rybaków śmierć rekina wielorybiego jest wielką stratą dla morza, ponieważ rekin wielorybi reprezentuje obfite zasoby morskie.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.