Festiwal wegetariański w Phuket oficjalnie ogłoszony

Phuket -

Oficjalnie ogłoszono coroczny festiwal wegetariański w Phuket, który odbędzie się przez dziewięć dni od 26 wrześniath do października 4th.

Konferencja prasowa, która odbyła się wczoraj (20 wrześniath) w Sanktuarium Jui Tui w Phuket Town poprowadził gubernator Phuket Naroong Woonciew.

Festiwal Wegetariański znany jest również jako „Jia Chai”. Festiwal odbywa się od 1st do 9th noc przybywającego księżyca w chińskim kalendarzu.

Wegetariański festiwal dokumentowany jest przez Ministerstwo Kultury jako Niematerialne Dziedzictwo Kultury w 2018 roku w kategorii Praktyka Społeczna, Rytuał, Tradycja i Fetival.

W tym roku świątynia Jui Tui będzie obchodzić 111. rocznicę „Peng Yong San Jui Tui Tao Boh Geng” 26 wrześniath. Ceremonia „Ew Gang” lub parada posągów Buddy odbędzie się wokół wioski od godziny 7:00

Dodatkowe źródło: TAT

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.