Ceny warzyw w Phuket rosną przed festiwalem wegetariańskim?

Phuket -

Ceny warzyw w Phuket stopniowo rosły przed rozpoczęciem festiwalu wegetariańskiego.

Dziś rano (22 wrześniand) reporterzy Phuket Express odwiedzili Public Market 2 (Kaset Market), który jest jednym z największych rynków w mieście Phuket.

Ceny wielu rodzajów warzyw wzrosły średnio z pięciu do dwudziestu bahtów za kilogram, podczas gdy ceny innych składników wegetariańskich również wzrosły. Sprzedawcy warzyw stwierdzili jednak, że rosnące ceny nie miały na celu zrujnowania konsumenta, ale były spowodowane różnymi czynnikami.

Jeden ze sprzedawców warzyw, który odmówił podania swojego nazwiska, powiedział, że ceny warzyw w Phuket Express wzrosły, ponieważ wiele plantacji warzyw w środkowej Tajlandii zostało zalanych, a wiele obszarów cierpiało z powodu obfitych opadów deszczu przed wegetariańskim festiwalem.

Jednak przed i podczas festiwalu wegetariańskiego w Phuket ceny warzyw rosną jak co roku, ponieważ wysoki popyt zbiega się z mniejszą podażą.

Oficjalnie ogłoszono coroczny festiwal wegetariański w Phuket, który odbędzie się przez dziewięć dni od 26 wrześniath do października 4th.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.