Tajlandia w pełni otwiera się ponownie od 1 października 2022 r

Bangkok, 1 października 2022 r. – Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) ma przyjemność poinformować, że od dziś podróżujący zagraniczni do Tajlandii nie będą już zobowiązani do okazywania dowodu szczepienia lub wyników testu ATK, a w ofercie będzie dłuższy pobyt , sygnalizując zakończenie pełnego ponownego otwarcia królestwa na turystykę międzynarodową.

Od dziś do 31 marca 2023 r. okres pobytu w Tajlandii zostanie wydłużony do 45 dni (z 30 dni) dla turystów z krajów/terytoriów uprawnionych do zwolnienia z obowiązku wizowego oraz do 30 dni (z 15 dni) dla osób uprawnionych o wizę w dniu przyjazdu (VOA).

Pan Yuthasak Supasorn, gubernator TAT, powiedział: „Tajlandia w pełni otworzyła się na turystów z całego świata, przekazując w ramach kampanii „Odwiedź Tajlandię Rok 2022-2023: Niesamowite nowe rozdziały”, że nasze fascynujące miejsce oferuje coś dla każdego w ramach „Od AZ: Koncepcja „Niesamowita Tajlandia ma wszystko”. Zapraszamy turystów do przybycia i poznania istniejących i nowych ofert turystycznych w Tajlandii, które wraz z rosnącym ruchem królestwa w kierunku zrównoważonej i odpowiedzialnej turystyki, sprawią, że wakacje będą naprawdę niezapomniane.”

Tajlandia rozpoczęła starannie zaplanowane stopniowe ponowne otwarcie się na turystykę międzynarodową od 1 lipca 2021 r. dzięki programom Phuket Sandbox, Samui Plus i 7+7 Extension. Następnie nastąpił czterofazowy harmonogram ponownego otwarcia od października 2021 do stycznia 2022, w którym miejsca docelowe w całym kraju zostały ponownie otwarte dla turystów. 1 lipca 2022 r. zniesiono program rejestracji Thailand Pass, a cudzoziemcy musieli od tego czasu jedynie przedstawić dowód szczepienia lub negatywny wynik testu ATK w ciągu 72 godzin od podróży.

Teraz, gdy królestwo jest w pełni otwarte, przybywa międzynarodowych gości, odbywają się międzynarodowe imprezy i lokalne festiwale, a główne międzynarodowe i regionalne linie lotnicze wznawiają loty z krajów na całym świecie.

Thai Airways International (THAI) w swoim niedawno ogłoszonym zimowym rozkładzie lotów 2022-2023 (30 października 2022 – 25 marca 2023) obsługuje połączenia na 34 trasach europejskich, australijskich i azjatyckich ze zwiększoną częstotliwością na wybranych trasach. Obejmuje to codzienne loty między Bangkokiem a Londynem, Paryżem, Zurychem, Frankfurtem, Kopenhagą, Sydney, Melbourne, Tokio, Osaką, Fukuoką, Manilą, Seulem, Tajpej, Hongkongiem, Singapurem, Dżakartą, Kuala Lumpur, New Delhi, Bombajem, Dhaką, i Karaczi.

Na scenie wydarzeń, jako gospodarz APEC 2022, w Tajlandii odbywa się wiele spotkań APEC, ostatnio spotkanie ministerialne MŚP (SMM) w dniach 5-10 września 2022 w Phuket. W dniach 11-60 sierpnia 14 r. w Bangkoku odbyło się 20. spotkanie ministerialne ds. turystyki APEC i 2022. spotkanie grupy roboczej ds. turystyki APEC. Następnie spotkanie ministrów finansów APEC (FMM) zaplanowano na 19-21 października 2022 r., a głośny Tydzień Liderów Gospodarczych APEC (AELW) odbędzie się w dniach 14-19 listopada 2022 r.

OR Thailand Grand Prix 2022 – trzecia edycja tego wyścigu motocyklowego mistrzostw świata MotoGP w Tajlandii – odbędzie się w ten weekend od 30 września do 2 października 2022 r. na torze Chang International Circuit w prowincji Buri Ram; cieszący się ogromną popularnością Festiwal Wegetariański odbywa się od 24 września do 5 października 2022 roku w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju; a Bangkok Art Biennale (BAB 2022) odbędzie się od 22 października 2022 do 23 lutego 2023 w różnych miejscach Bangkoku, prezentując prace 73 lokalnych i międzynarodowych artystów.

Pierwszy na świecie w pełni markowy park rozrywki Columbia Pictures z przejażdżkami i atrakcjami od Ghostbusters, Jumanji, Hotel Transylvania i innych hitów – Columbia Pictures' Aquaverse – zostanie otwarty w Bang Saray, niedaleko Pattaya, 12 października tego roku .

Podnosząc pozycję Tajlandii jako światowej klasy destynacji gastronomicznej, pod koniec 2022 r. ukaże się szósta edycja przewodnika MICHELIN Guide Thailand. Po raz pierwszy, oprócz Bangkoku, pojawi się w nim północno-wschodnia Tajlandia lub Isan, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Chiang Mai, Phuket i Phang-Nga.

Wznowienie lotów do Tajlandii z całego świata, wraz z przywróceniem warunków przed pandemią wjazdu oraz wydłużeniem okresów pobytu turystów, zdążyło zdążyć na szczyt sezonu w królestwie, który trwa od października do marca.

Jako jedno z ulubionych miejsc wakacyjnych na świecie, Tajlandia z przyjemnością wita turystów z powrotem. Podczas gdy mogą ponownie cieszyć się zabawnymi, fascynującymi i satysfakcjonującymi wakacjami, prosimy o zachowanie czujności i dalsze przestrzeganie norm BHP.

KOMUNIKAT PRASOWY – Urząd Turystyki Tajlandii (TAT)

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.