Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: ostatnia noc festiwalu wegetariańskiego, czterech chińskich rybaków uratowanych na morzu, renowacja molo w Chalong i wiele więcej

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 3 października 2022 r. do niedzieli 9 października 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Prawa jazdy dwóch taksówkarzy zostały zawieszone po tym, co urzędnicy nazywają w Kamali „sporem” między tradycyjną taksówką „w kolejce” a taksówkarzem po zgłoszenie online.

Obaj kierowcy zostali później wezwani na spotkanie z policją. Jedna taksówkarz, pani Naruemon, została ukarana grzywną w wysokości 2,000 bahtów za korzystanie z nielicencjonowanej aplikacji. Jej prawo jazdy jest zawieszone na 30 dni. Miejscowy taksówkarz, pan Wilart, również jego prawo jazdy jest zawieszone na 30 dni. Pan Wilart zgodził się zapłacić 5,000 bahtów za szkody dla pani Naruemon”samochód.

2. Tysiące osób dołączyło do ostatniej nocy rytuału pożegnalnego Festiwalu Wegetariańskiego 5 października 2022 roku.

Festiwal wegetariański w Phuket w przyszłym roku odbędzie się od 15 październikath do października 23rd.
Silnik łodzi zepsuł się, a pobliski obszar nie miał sygnału mobilnego ani bezprzewodowego, z którym można by się skontaktować w celu uzyskania pomocy. Mężczyźni bezpiecznie wrócili na ląd i połączyli się z członkami swojej rodziny.
Łodzie z długim ogonem i łodzie motorowe będą parkowane w liniach, instalując boje parkingowe.
Jego matka powiedziała policji, że jej syn jest niestabilny psychicznie, co może być spowodowane używaniem nielegalnych narkotyków. Wcześniej był leczony z powodu choroby psychicznej, ale czasami nie przyjmował odpowiednich leków.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.