Zanieczyszczona woda morska znaleziona w Phuket, urzędnicy twierdzą, że nie stanowi zagrożenia dla środowiska

Phuket -

Zanieczyszczona woda morska znaleziona w Phuket nie spowodowała szkód w środowisku, twierdzą przedstawiciele wyspy.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych poinformował wczoraj (13 października)th), że zostali powiadomieni za pośrednictwem swojej strony internetowej, że plama została znaleziona w wodzie morskiej w pobliżu molo Chalong na południe od Phuket. Dokładna lokalizacja znajdowała się na południe od molo prowadzącego na wyspę Phi Phi w Krabi.

Urzędnicy z Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych dokonali inspekcji 79 km obszaru morskiego po zgłoszeniu sprawy. W północno-wschodniej części „Wyspy L” znaleziono plamę oleju o łącznej długości około 400 metrów. Zanieczyszczona woda morska nie spowodowała jednak szkód w środowisku i pobliskich zasobach przybrzeżnych. Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych bacznie obserwuje ten obszar.

Nie było od razu jasne, jakie było źródło plamy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.