Projekt Andaman Health and Wellness Center wygrywa zatwierdzenie gabinetu

Gabinet 11 października 2022 r. dał zielone światło dla utworzenia Andaman Health and Wellness Center, na wniosek Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, Nauki, Badań Naukowych i Innowacji.

Projekt o budżecie przekraczającym 5.1 miliarda bahtów będzie realizowany przez pięć lat, od 2023 do 2027 r., przez Uniwersytet Prince of Songkla w kampusie Phuket.

Jego celem jest kształcenie personelu w dziedzinie nauk o zdrowiu, takiego jak lekarze, pielęgniarki, dentyści, farmaceuci, technicy medyczni i lekarze medycyny alternatywnej. Centrum zdrowia i odnowy biologicznej Andaman będzie miejscem badań i rozwoju w celu rozwiązania problemów zdrowotnych w klastrze prowincji Andaman.

Projekt obniży koszty leczenia skomplikowanych schorzeń mieszkańców prowincji Andamańskich. Stworzy również zaufanie wśród zagranicznych turystów podróżujących wzdłuż wybrzeża Andamany i innych części Tajlandii. Kolejnym celem jest zwiększenie dochodu narodowego z turystyki zdrowotnej.

Andaman Health and Wellness Center będzie składał się z trzech placówek, a mianowicie International Health and Science College z 212.5 milionami bahtów, Songklanagarind Hospital Phuket Campus z 4.7 miliardami bahtów oraz International Wellness Center z 141.5 milionami bahtów.

Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Nauki, Badań Naukowych i Innowacji oraz Ministerstwo Zdrowia Publicznego podpisały 13 grudnia 2021 r. memorandum o współpracy w zakresie realizacji projektu Andaman Health and Wellness Center oraz modernizacji turystyki zdrowotnej, a także rozwoju Phuket jako światowej klasy miasto turystyki zdrowotnej.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.