Dwóch Francuzów aresztowanych za rzekome zaatakowanie Tajów na wyspie Samui

ZDJĘCIE: mgronline

Wyspa Samui, Surat Thani –

Dwóch francuskich cudzoziemców aresztowano po tym, jak rzekomo zaatakował Taj, który doznał poważnych obrażeń na wyspie Samui.

47-letnia Lakkana Salao opowiedziała lokalnej prasie o incydencie wraz z nagraniem wideo.

„O 9:20 w sobotę (15 październikath) Mój chłopak i ja, 43-letni Somkuan Songkot, jechaliśmy na motocyklu w pobliżu centrum handlowego w Pru Chaweng. Za nami gonił luksusowy samochód i trąbił, zanim zatrzymaliśmy motocykl. Wcześniej podziwialiśmy pojazd, białe porsche z tablicami z Bangkoku, bo był piękny”.

„Z samochodu wyszło dwóch cudzoziemców. Zapytałam ich, w czym moglibyśmy im pomóc, ale jeden z nich wskazał na twarz mojego chłopaka, zanim go zaatakował, kopnął go i uderzył go w głowę. Dwóch cudzoziemców następnie uciekł z miejsca zbrodni. Mój chłopak stracił przytomność i nadal jest w śpiączce na oddziale intensywnej terapii. Obecnie jest leczony po poważnej operacji mózgu i głowy. Złożyłam raport na policję” – wyjaśniła pani Lakkana.

Szef policji Bo Phut, pułkownik Yutthana Sirisombat, powiedział Phuket Express: „Namierzyliśmy dwóch obcokrajowców, którzy są Francuzami w wieku 28 i 34 lat. Znaleźliśmy ich w barze dwa kilometry od miejsca zdarzenia.

„Podejrzani powiedzieli nam, że motocykl podobno podążał za ich luksusowym samochodem, powodując gniew kierowcy. Jednak obaj mężczyźni są oskarżeni o napaść na inną osobę, powodując poważne obrażenia i jazdę pod wpływem alkoholu. Są teraz w areszcie w Sądzie Prowincji Samui, a policja odmówiła zwolnienia za kaucją” – wyjaśnił pułkownik Yutthana.

Nazwiska tych dwóch mężczyzn zostały wstrzymane do czasu dalszego postępowania sądowego, jednak incydent był szeroko omawiany w tajskich mediach społecznościowych. Nie było jasne, czy mężczyźni byli emigrantami, czy turystami, chociaż ich posiadanie luksusowego pojazdu wskazywało na tych pierwszych.

TPN zauważa, że ​​nagranie wideo z incydentu pokazało tylko jednego z dwóch mężczyzn, kierowcę, który fizycznie atakuje ofiarę, a drugi mężczyzna stoi bez koszuli i obserwuje, chociaż został również oskarżony przez organy ścigania.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.