Gabinet zatwierdza 6.6 miliarda bahtów za mosty nad jeziorem Songkhla i mosty na wyspie Lanta

ZDJĘCIE: MGR Online

Południowa Tajlandia –

Rząd Tajlandii zatwierdził 6.6 miliarda bahtów na dwa projekty mostowe, które są mostem przez jezioro Songkhla w Songkhla do prowincji Phatthalung i mostem łączącym wyspę Lanta w Krabi.

Minister transportu Saksayam Chidchob ujawnił dziś (18 października), że rząd zatwierdził dwa projekty mostów, które są

  1. Most przecinający jezioro Songkhla w dystrykcie Koh Yai, dystrykt Krasaesin w Songkhla do subdystryktu Jong Tanon, dystrykt Khao Chaison w Phatthalung za 4.8 miliarda bahtów.
ZDJĘCIE: MGR Online

2. Most łączący wyspę Lanta w podokręgu Koh Khlang z podokręgiem Lanta Noi w dystrykcie Koh Lanta w Krabi za 1.8 miliarda bahtów.

Most nad jeziorem Songkhla będzie miał dwa pasy ruchu, które można przedłużyć do czterech pasów. Będzie to Box Segmental Bridge. Całkowita odległość mostu wyniesie siedem kilometrów. Most połączy dwie prowincje, Songkhla i Phatthalung, które mogą skrócić 80 kilometrów lub dwie godziny podróży.

Tymczasem most łączący wyspę Lanta będzie mostem Balanced Cantilever Bridge. Most będzie miał długość 2,240 metrów. Most skróci czas z dwóch godzin do dwóch minut.

Oba projekty potrwają trzy lata (2023 – 2025). Rozpoczęcie budowy ma nastąpić we wrześniu przyszłego roku. Oba projekty będą ważnymi punktami orientacyjnymi w przyszłości, które pobudzą turystykę i transport.

ZDJĘCIE: MGR Online

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.