Duży, rzadki wieloryb Bryde'a znaleziony martwy w Rawai, Phuket

Rawaj –

Ogromny, rzadki wieloryb Bryde'a został znaleziony martwy na wyspie Racha niedaleko podokręgu Rawai, dystrykt Mueang Phuketryc.

Biuro Rybołówstwa w Phuket zostało powiadomione od pana Sarit Jadee, że wczoraj (30 października) znaleziono martwego wieloryba na plaży na wyspie Racha.

Biuro Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych Phuket (DMCR) zostało wezwane na miejsce zdarzenia. Wieloryb został znaleziony martwy na plaży Laem Sai na południu wyspy Racha.

Został zidentyfikowany jako samica wieloryba Bryde o długości co najmniej 13 metrów. Wieloryb nie żył od co najmniej miesiąca. Wieloryb został odciągnięty na brzeg, aby znaleźć przyczynę śmierci, która nie była jasna od czasu prasy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.