Nowe rozporządzenie kontroluje kwiaty konopi w Tajlandii

Tajlandia-

Wydano nowe rozporządzenie w sprawie kontroli używania kwiatów konopi do celów medycznych i przemysłowych.

Traisulee Traisaranakul Zastępca Rzecznika Rządu ujawnił prasie. „Ministerstwo Zdrowia Publicznego Anutin Charnvirakul podpisało rozporządzenie w sprawie kontrolowanego zioła (konopi indyjskich) 2565 (2022), które rozpoczęło się dzisiaj (12 listopada)th). "

„Nowe rozporządzenie jest zmienione w stosunku do tego, które zostało wydane 16 czerwcath, 2022. Pąki kwiatowe konopi indyjskich są kontrolowane pod kątem korzyści jako zioła. Każdy, kto chce używać kwiatów do badań, eksportu, sprzedaży lub przetwarzania w celu sprzedaży, musi mieć pozwolenie od odpowiednich agencji” – wyjaśniła pani Traisulee.

„Pąki kwiatowe konopi nie mogą być sprzedawane osobom poniżej 20 roku życia, kobietom w ciąży lub karmiącym piersią oraz studentom. Wyjątkiem w tych kategoriach jest sprzedaż personelowi medycznemu i tradycyjnym celom medycznym” – dodała Traisulee.

„Sprzedaż kwiatów konopi za pośrednictwem automatów, online, w świątyniach, akademikach, parkach publicznych, ogrodach zoologicznych i parkach rozrywki jest zabroniona, podobnie jak wszelkie reklamy komercyjne” – zauważyła pani Traisulee.

Nowe rozporządzenie wyraźnie zakazuje również palenia kwiatów konopi indyjskich we wszystkich miejscach prowadzenia działalności, chyba że podlega to jurysdykcji i upoważnieniu licencjonowanego lekarza, lekarza medycyny lub tradycyjnego lekarza.

Rozporządzenie nie zabrania posiadania ani prywatnego palenia kwiatów konopi osobom powyżej dwudziestego roku życia.

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul stwierdził, że zaostrzone przepisy znalazły się już w długo odkładanym projekcie ustawy, o który walczyli politycy w rządzie Tajlandii. Ponieważ ustawa nie została jeszcze uchwalona, ​​Ministerstwo Zdrowia Publicznego zdecydowało się na wydanie nowych rozporządzeń.

Przeciwnicy legalnej marihuany, tacy jak członkowie partii politycznej Pheu Thai, stwierdzili dzisiaj, że uważają, że nowe przepisy są zbyt łagodne i nadal wzywają do ponownego uczynienia z konopi nielegalnego narkotyku, co zakazałoby posiadania, uprawy w prywatnych domach i prywatne palenie, chyba że odbywa się to pod nadzorem lekarza i za zgodą.

Powiedzieli również, że nowe przepisy mają wiele szarych stref, wskazując, że wielu przychodniom i kawiarniom z konopiami indyjskimi nie byłoby trudno mieć tradycyjnego członka personelu medycznego na pokładzie lub wśród personelu, aby legalnie zezwolić na palenie na terenie obiektu.

Członkowie Partii Tajlandzkich Demokratów wezwali do zamknięcia wszystkich przychodni i kawiarni z konopiami indyjskimi i ponownego ich otwarcia tylko wtedy, gdy otrzymają odpowiednie pozwolenie od wielu agencji zdrowia i licencję odpowiedniej kliniki medycznej.

Większość analityków tajlandzkich mediów społecznościowych stwierdziła, że ​​nowe przepisy, zwłaszcza dotyczące reklamy i sprzedaży internetowej, były oczekiwane i nic w nowych przepisach nie jest zaskoczeniem ani zamknięciem tysięcy obecnie otwartych przychodni i kawiarni, wskazując, że obecne zezwolenia i licencje w obsłudze nie były trudne do zdobycia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.