Pierwszy statek wycieczkowy od trzech lat przybywa na Koh Samui

Ko Samui, Surat Thani –

Pierwszy europejski statek wycieczkowy, który przybył na wyspę Koh Samui w Surat Thani od trzech lat, oficjalnie zacumował w niedzielę (27 listopada), zabierając 636 pasażerów na jednodniową wycieczkę na Koh Samui i Koh Phangan. Oczekiwano, że wizyta przyniesie lokalnej społeczności ponad 2 miliony bahtów dochodu w ciągu pierwszego dnia.
Pasażerów MV Viking Mars, którzy wysiadali na molo w Nathon, witał dyrektor generalny dystryktu Koh Samui, Chayaphol Intharasupha, wraz z kontradmirałem Charatkiatem Chaiyaphanem, dyrektorem Tajlandzkiego Centrum Dowodzenia ds. Egzekwowania Morskiego Regionu 2; Supakapan Yonchun, dyrektor Biura Urzędu ds. Turystyki Tajlandii (TAT) Koh Samui; Zastępca burmistrza Samui Pakorn Kanchana-opas oraz inni przedstawiciele lokalnych urzędów i touroperatorów.
Większość z 636 pasażerów to obywatele Stanów Zjednoczonych i Australii, którym towarzyszyła 470-osobowa załoga. MV Viking Mars jest pierwszym statkiem wycieczkowym, który przybył na wyspę od trzech lat od początku globalnej pandemii. Wypłynął z portu w Pireusie w stolicy Grecji Atenach 25 października i przed przybyciem do Tajlandii zatrzymywał się w głównych portach w Izraelu, Egipcie, Jordanii, Omanie, Indiach, Sri Lance, Malezji i Singapurze.
Pierwsza grupa turystów kupiła bilety na jednodniowe wycieczki do popularnych atrakcji turystycznych, takich jak Wat Phra Yai, Wat Laem Suwannaram i Chaweng Beach, wraz z różnymi restauracjami serwującymi owoce morza. Inni kontynuowali podróż do Koh Phangan lub przemierzali społeczność lub Nathon Pier, odwiedzając lokalne sklepy masażu i spa.
Dyrektor Supakapan powiedział, że kampania TAT „Always Warm” została uruchomiona, aby pomóc promować turystykę w Tajlandii, informując świat, że królestwo jest w pełni otwarte i gotowe na przyjęcie zagranicznych gości ze swoją słynną gościnnością w szczycie sezonu turystycznego. Tropikalna pogoda w Tajlandii jest szczególnie atrakcyjna, ponieważ wiele osób na całym świecie szuka bardziej relaksującego klimatu w sezonie zimowym.
Reżyser zauważył również, że Koh Samui zajęła drugie miejsce wśród najlepszych wysp w Azji Wschodniej w rankingu Travel + Leisure Magazine „Asia's Best Awards 2022”. Przyjaźni i gościnni mieszkańcy wyspy, a także jej naturalne piękno i atmosfera, jako idealne miejsce do wypoczynku, wymieniła. i relaks.
ŹRÓDŁO: NNT- National News Bureau of Thailand
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.