Dugong znaleziony martwy, ze śladami polowania na jego kły, w Surat Thani

Surat Thani –

Na plaży w dystrykcie Chaiya znaleziono martwego diugonia z pyskiem związanym liną i wyciętymi kłamict.

Gubernator Surat Thani Witchawut Jintoe i szef Urzędu Rybołówstwa Chaiya, pan Sanae Rattanasamnieang wczoraj (4 grudniath) udał się na plażę Naai Amphoe w dystrykcie Takrob.

Pan Sanae powiedział Phuket Express: „Martwy diugoń ma około 15 do 20 lat. Ma około dwóch metrów długości i waży około 200 kilogramów. Uważa się, że diugoń zdechł co najmniej cztery dni przed odnalezieniem”.

„Jego usta były zawiązane liną, a na jego ciele znaleziono rany od ewentualnych noży. Jego kły zostały odcięte. Niektórzy ludzie wierzą, że jego kły są święte i używają ich do wyrobu amuletu. Prowadzona jest sekcja zwłok, aby ustalić dokładną przyczynę śmierci” – wyjaśnił pan Sanae.

Gubernator Witchawut powiedział: „To już drugi diugoń znaleziony martwy w ciągu dwóch miesięcy w Surat Thani. To duża strata dla przyrody i środowiska, ponieważ diugoń jest zarezerwowanym dzikim zwierzęciem, któremu grozi wyginięcie”.

„Jeśli okaże się, że na tego martwego diugonia polują ludzie, ludzie ci staną przed sądem” – zauważył gubernator Witchawut.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.