Polak aresztowany na wyspie Samui z anulowaną wizą studencką, 36-dniowym przekroczeniem terminu pobytu i czerwoną notą Interpolu za napaść

Samui, Surat Thani –

  Polak został aresztowany na wyspie Samui z anulowaną wizą studencką, 36-dniowym przekroczeniem terminu pobytu i czerwonym zawiadomieniem Interpolu z jego kraju.

Biuro Imigracyjne Surat Thani poinformowało Phuket Express, że wczoraj (8 grudnia) aresztowali 37-letniego Michała Kamila Wielebińskiego, obywatela Polski.

Pan Wielebinski wjechał do Tajlandii przez Tak Bai Immigration w Narathiwat w południowej Tajlandii 10 październikath, 2019 z wizą NON-90. Jego ostatnie przedłużenie wizy miało miejsce w urzędzie imigracyjnym w Chiang Rai, co pozwoliło mu na pobyt do 24 września 2023 r.

Został jednak zgłoszony przez urząd imigracyjny za to, że nie uczęszczał na zajęcia edukacyjne wymagane do uzyskania wizy. Chiang Rai Immigration anulował jego wizę 3 listopadard, 2022 r., w wyniku czego przekroczył już 36 dni.

Został zabrany na posterunek policji w Bo Phut, gdzie został oskarżony o przekroczenie dozwolonego okresu pobytu i oczekuje na deportację i powrót do Polski, aby stanąć przed zarzutami prawnymi.

Funkcjonariusze ustalili, że pan Wielebinski ma w Polsce czerwone zawiadomienie Interpolu wydane 15 październikath2017 za napaść na inne osoby i nielegalne posiadanie amunicji.

Tymczasem 56-letni mężczyzna z Kuwejtu został aresztowany na wyspie Phangan w Surat Thani za 16 dni przekroczenia legalnych warunków wizowych.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.