Odradzający się przemysł turystyczny w Phuket stoi w obliczu poważnej przeszkody w postaci niedoborów personelu

Phuket -

Firmy na Phuket są zachęcane do przyjmowania większej liczby pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, aby pomóc złagodzić niedobory siły roboczej w branży turystycznej na wyspie.

Według ministra pracy Sucharta Chomklina problem niedoboru siły roboczej staje się coraz bardziej widoczny, ponieważ firmy szybko wracają do zdrowia po trzech latach zamknięcia z powodu globalnej pandemii. Co najmniej 17,000 8,772 pracowników jest potrzebnych do zaspokojenia popytu, przy czym pilnie potrzebnych jest 405 pracowników w XNUMX zakładach.

Ministerstwo Pracy wezwało firmy do oferowania większej liczby miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin osobom takim jak studenci lub seniorzy. Studenci uniwersytetów z sąsiednich prowincji są również zachęcani do ubiegania się o pracę w niepełnym wymiarze godzin na wyspie. Tymczasem władze apelują do mieszkańców Phuket pracujących gdzie indziej, aby wrócili do domu i znaleźli zatrudnienie.

Suchart powiedział, że ministerstwo zorganizuje targi pracy w Central Phuket 27 grudnia, aby zatrudnić więcej osób do pracy na wyspie. Aby zagwarantować, że ogłoszenia o pracę dotrą do zamierzonych celów, ministerstwo rozpocznie udostępnianie ofert pracy na wyspie za pośrednictwem strony Urzędu Pracy Prowincji Phuket na Facebooku i oficjalnej grupy czatu ministerstwa.

Oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej DoE lub pobierając aplikację „Thai Mee Ngan Thum”.

ŹRÓDŁO: NNT

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.