Czwarte gniazdo żółwia skórzastego zawierające 138 jaj zostało znalezione na plaży w Phang Nga

Phangnga –

W czwartym gnieździe na plaży w Phang Nga na północ od Phuket znaleziono łącznie 138 jaj żółwia skórzastego.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że został powiadomiony o śladach żółwia morskiego od lokalnego mieszkańca plaży Khao Pi Lai w Kok Kloi, dystrykt Takua Thung w zeszłym tygodniu. Następnie rozpoczęli poszukiwania gniazda.

Wczoraj (18 grudnia brth) urzędnicy znaleźli gniazdo żółwia skórzastego zawierające łącznie 138 jaj, z czego 116 to jaja płodne. Jaja zostały przeniesione do pobliskiego bezpiecznego obszaru z powodu obaw o uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi.

Trzecie gniazdo żółwia skórzastego z jajami znaleziono na plaży w Phang Nga.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.