Podobno ponad 30 osób wciąż jest na morzu po wywróceniu się statku marynarki wojennej u wybrzeży Prachua

Prachuap Khiri Khan –

Statek Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii wywrócił się u wybrzeży dzielnicy Bang Saphan. 73 członków załogi zostało uratowanych, a około 33 wciąż jest na morzu.

Admirał Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii, Pokkrong Monthatpalin, poinformował dziś rano (19 grudnia), że korweta HTMS Sukhothai wywróciła się zeszłej nocy około 11:30 (18 grudnia) z powodu silnych fal, które spowodowały, że przechylił się na bok. Według Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii wyciek wody do łodzi spowodował awarię elektryczną i awarię. Wkrótce potem statek zatonął. 73 oficerów marynarki wojennej zostało uratowanych, a 33 wciąż jest na morzu. Czterech z uratowanych zostało podobno poważnie rannych z obrażeniami, takimi jak złamane nogi i znaczna utrata krwi.

Dokładna lokalizacja wywrócenia się znajdowała się około dwudziestu mil morskich od brzegu w dystrykcie Bang Saphan w Prachuap Khiri Khan. Incydent rozpoczął się około godziny 5:16 wczoraj, 18 grudnia, kiedy woda morska po raz pierwszy zaczęła wpływać do Sukhothai. Silnik zatrzymał się, a awaria nastąpiła około godziny 6:17, a statki ratownicze zaczęły przemieszczać się w miejsce Sukhothai. O 19:56 Sukhothai przechylił się do 45 stopni, ao 21:03 Sukhothai przechylił się do 80 stopni. Zaczęto rozmieszczać tratwy i łodzie ratunkowe i do 11:46 Sukhothai oficjalnie zatonął. Holowniki z Bang Saphan natychmiast pomagały w ratowaniu ludzi z morza. Działania ratownicze trwały przez całą noc.

Statek był w drodze do Chonburi, aby wziąć udział w ceremonii upamiętniającej 100. rocznicę śmierci księcia Abhakary Kiartivongse, księcia Chumphon, który jest „ojcem tajskiej marynarki wojennej”.

Akcja ratunkowa z udziałem HTMS Angthong, HTMS Bhumibol Adulyadej, HTMS Kraburi i innych została rozpoczęta późną nocą i trwa do dziś. Obszar zapobiegania i łagodzenia skutków katastrof 4 jest obecnie zaangażowany w operację odbudowy, a także na lądzie, udzielając pomocy marynarzom sprowadzonym w bezpieczne miejsce.

Premier Tajlandii Prayut Chan O'Cha oświadczył, że chciałby dodać otuchy wszystkim zaginionym żołnierzom i ma nadzieję, że Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii będzie w stanie pomóc w odnalezieniu wszystkich zaginionych.

Jest to rozwijająca się historia i będziemy podawać więcej szczegółów, gdy zostaną opublikowane.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.