Ponad 300 zgłoszonych wypadków drogowych, w których zginęło 37 osób w Tajlandii pierwszego dnia „Siedem Dni Zagrożenia Nowego Roku”

Tajlandia -

  Tajlandzki Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) zgłosił dziś (30 grudnia) łącznie 349 wypadków drogowych, w których 351 osób zostało rannych, a 37 osób zginęło, pierwszego dnia (29 grudnia) wypadków drogowych „Siedem Dni Niebezpieczeństwa Nowego Roku” kampania.

Wypadki były spowodowane głównie nadmierną prędkością (41.55 proc.), a następnie jazdą pod wpływem alkoholu (23.50 proc.). Około 81.51 procent wypadków dotyczyło motocykli.

43.27 proc. wypadków drogowych miało miejsce najwięcej na drogach krajowych. Najwięcej wypadków miało miejsce między 6:01 a 9:00 przy 9.46 proc.

Najwięcej wypadków miało miejsce w Lamphun (13 razy). Najwięcej rannych było w Surat Thani (14 osób). Prowincją o największej liczbie ofiar śmiertelnych była Prachuab Kirikhan (3 zgony).

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.