W sumie 1,664 wypadków drogowych i 218 zgonów zarejestrowanych podczas czterech dni tajlandzkiego „sylwestrowego siedmiu dni niebezpieczeństwa”

Tajlandia -

Tajlandzki Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) zgłosił dzisiaj (2 stycznia) łącznie 478 wypadków drogowych, w których 465 zostało rannych i 66 zabitych, czwartego dnia wczoraj (1 stycznia) drogi „Siedem Dni Niebezpieczeństwa Nowego Roku” kampania wypadkowa.

Wypadki były spowodowane głównie nadmierną prędkością (37.03 proc.), a następnie jazdą pod wpływem alkoholu (33.26 proc.). Około 88.02 procent wypadków dotyczyło motocykli.

38.49 proc. wypadków drogowych miało miejsce na drogach krajowych. Najwięcej wypadków miało miejsce między północą a godziną 1:00 (15.69 proc.).

Najwięcej wypadków i urazów odnotowano w Songkhla (27 wypadków, 31 urazów). Prowincją o największej liczbie ofiar śmiertelnych były Surat Thani i Mae Hong Sorn (4 zgony w każdej prowincji).

W ciągu czterech dni (od 29 grudnia do 1 stycznia) Siedmiu Dni Zagrożenia doszło do łącznie 1,664 wypadków drogowych, 1,647 rannych i 218 zgonów.

Surat Thani ma największą liczbę wypadków (56 ). Najwięcej kontuzji miał Sakhon Nakhon (57). Chiang Rai ma najwięcej ofiar śmiertelnych (12).

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.