Koral uszkodzony przez łodzie i nurków turystycznych w Parku Narodowym Phi Phi w Krabi

FOTO: Monsoon Gargage Tajlandia

Krabi –

Koral został podobno uszkodzony przez łodzie wycieczkowe i nurków turystycznych na wyspie w słynnym Parku Narodowym Mu Ko Phi Phi w Krabi.

Strona Monsoon Garbage Thailand na Facebooku wczoraj (3 stycznia).rd) udostępnił zdjęcia łodzi na wyspie Ya Wa Sam (Koh Ya Wa) w Krabi z kotwicą pod niszczącym wodę koralowcem. Kolejny zestaw zdjęć zrobionych na wyspie pokazuje nurków-turystów stąpających po koralowcach.

FOTO: Monsoon Gargage Tajlandia

Administrator strony na Facebooku powiedział Phuket Express, że otrzymali zdjęcia od anonimowych zaniepokojonych lokalnych mieszkańców i nurków podczas festiwalu noworocznego. Wezwali do podjęcia działań przeciwko tym, którzy niszczą koralowce w Parku Narodowym.

FOTO: Monsoon Gargage Tajlandia

Phuket Express zauważył, że wyspa Ya Wa Sam słynie z tego, że pozwala nurkom zobaczyć piękne rafy koralowe pod wodą. Wyspa znajduje się na terenie Parku Narodowego Hat Noppharat Thara Mu Ko Phi Phi.

W momencie publikacji prasy odpowiednie władze Tajlandii nie odpowiedziały oficjalnie na zdjęcia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.