Koral uszkodzony przez łodzie i nurków turystycznych w Parku Narodowym Phi Phi w Krabi

FOTO: Monsoon Gargage Tajlandia

Krabi –

Koral został podobno uszkodzony przez łodzie wycieczkowe i nurków turystycznych na wyspie w słynnym Parku Narodowym Mu Ko Phi Phi w Krabi.

Strona Monsoon Garbage Thailand na Facebooku wczoraj (3 stycznia).rd) udostępnił zdjęcia łodzi na wyspie Ya Wa Sam (Koh Ya Wa) w Krabi z kotwicą pod niszczącym wodę koralowcem. Kolejny zestaw zdjęć zrobionych na wyspie pokazuje nurków-turystów stąpających po koralowcach.

FOTO: Monsoon Gargage Tajlandia

Administrator strony na Facebooku powiedział Phuket Express, że otrzymali zdjęcia od anonimowych zaniepokojonych lokalnych mieszkańców i nurków podczas festiwalu noworocznego. Wezwali do podjęcia działań przeciwko tym, którzy niszczą koralowce w Parku Narodowym.

FOTO: Monsoon Gargage Tajlandia

Phuket Express zauważył, że wyspa Ya Wa Sam słynie z tego, że pozwala nurkom zobaczyć piękne rafy koralowe pod wodą. Wyspa znajduje się na terenie Parku Narodowego Hat Noppharat Thara Mu Ko Phi Phi.

W momencie publikacji prasy odpowiednie władze Tajlandii nie odpowiedziały oficjalnie na zdjęcia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.