Ostrzeżenia o ulewnym deszczu i silnych falach dla południowej Tajlandii

Południowa Tajlandia –

Ulewne deszcze i silne fale czekają na południową Tajlandię i Zatokę Tajlandzką od dziś (5 stycznia).th) do 8 styczniath, 2023.

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) wydał dziś (5 stycznia) swoje ostatnie ostrzeżenie pogodoweth). Niżowe ciśnienie panuje w pobliżu wyspy Borneo wokół dolnej części Morza Południowochińskiego. Północno-wschodni monsun panuje nad Zatoką Perską i południową Tajlandią i będzie się umacniał.

Fale osiągają do czterech metrów wysokości w Zatoce i powyżej 4 metrów w obszarze burzowym. Więcej deszczu i pojedyncze ulewne lub bardzo ulewne deszcze prawdopodobnie wystąpią na południu

Dotknięte obszary są następujące:

W styczniu 6th: Pattani, Yala i Narathiwat

Od stycznia 7 rth do stycznia 8th: Nakhon Si Thammarat, Phatthalung, Songkhla, Pattani, Yala i Narathiwat.

Mieszkańcy południa powinni uważać na ulewne deszcze, które mogą powodować gwałtowne powodzie. Wszystkie łodzie powinny płynąć ostrożnie, a małe łodzie powinny trzymać się brzegu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.