Uwaga: Tajlandzkie Ministerstwo Transportu i Urząd Lotnictwa Cywilnego wydały liniom lotniczym nowe wymagania wjazdowe obowiązujące od 9 stycznia

Bangkok, Tajlandia-

Tajlandia wydała w ten weekend nowe wymagania wjazdowe dla linii lotniczych, zgodnie z sugestią ministra zdrowia publicznego Anutina Charnvirakula na początku tego tygodnia.

Najpierw zapoznaj się z propozycją tutaj.

Pierwotnie sądzono, że tajlandzki gabinet będzie debatował nad propozycjami w przyszłym tygodniu, jednak teraz wydaje się, że nowe wymagania wjazdowe przeszły bezpośrednio przez Ministerstwo Transportu i CAAT, Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii, które mają zostać wysłane do linii lotniczych, aby wejść w życie tak szybko, jak to możliwe. Podobno wiele zagranicznych linii lotniczych już potwierdziło nowe zamówienie. TPN zwraca się również do Urzędu Turystyki Tajlandii w celu uzyskania dalszych wyjaśnień.

CAAT wydał oświadczenia wszystkim liniom lotniczym latającym do Tajlandii, a minister transportu Saksayam Chidchob potwierdził rozkaz. Media TPN zauważają, że w tej chwili jest wiele, wiele pytań, ale według Saksayama należy je kierować do linii lotniczej lub ambasady. Na chwilę obecną nie jest do końca jasne, jakie procedury obowiązywałyby w odniesieniu do granic lądowych i morskich, ani też nie zajęto się nimi natychmiast.

Oto, od czasu prasy, nowe przepisy, pamiętając, że jest to rozwijająca się historia. Nakaz obowiązuje od 9 stycznia 2023 r., godz. 1:00 do 31 stycznia 2023 r., godz. 4:59 Należy pamiętać, że władze Tajlandii mogą również przedłużyć nakaz według własnego uznania lub nawet zawiesić go wcześniej.

1. Wszyscy pasażerowie w wieku powyżej 18 lat muszą okazać przewoźnikowi lotniczemu dowód posiadania co najmniej dwóch szczepionek przeciwko Covid-19, których lista została opublikowana przez CAAT poniżej. Aktualizacja: CAAT usunął i usunął tę listę późnym wieczorem, 7 stycznia, więc może to zostać poprawione lub zmienione. Mogą również przynieść list od lekarza poświadczający, że wyzdrowiali z COVID-19 w ciągu ostatnich siedmiu dni do nie więcej niż 6 miesięcy (180 dni) lub mieć zaświadczenie lekarskie od lekarza stwierdzające, że nie mogą otrzymać szczepionki. Osoby poniżej 18 roku życia nie zostały wymienione i wydają się być zwolnione. Szczepionki musiały być co najmniej czternaście dni przed wyjazdem, ale nie ma limitu końcowego, co oznacza, że ​​nawet osoby zaszczepione dwa lata temu mogły podróżować.

2. Jeśli kraj, do którego wracasz po podróży do Tajlandii, wymaga testu na Covid-19, np. Indie czy Chiny, musisz posiadać ubezpieczenie medyczne obejmujące Covid na czas pobytu. Nie podano konkretnych kwot w dolarach. Załogi lotnicze mogą wykorzystać ubezpieczenie firmy jako dowód. Ex-pats z tajskim ubezpieczeniem społecznym są zwolnieni.

3. Obywatele Tajlandii posiadający tajski paszport są zwolnieni z wszelkich wymagań dotyczących szczepień i ubezpieczenia.

4. Pasażerowie tylko tranzytowi są zwolnieni.

5. Obowiązkiem linii lotniczej jest sprawdzenie tych wymagań podczas odprawy. Nie wiadomo, czy będzie to kontrola wyrywkowa, czy też każdy będzie musiał okazać dokument potwierdzający.

6. Linie lotnicze powinny poprosić pasażerów lecących do Tajlandii o zakładanie masek podczas podróży, z wyjątkiem pory posiłku lub sytuacji awaryjnych.

7. Jeśli pasażer wykazuje oznaki zarażenia Covid, zostanie poproszony o wykonanie testu Covid na swój koszt po przylocie do Tajlandii.

Jest to rozwijająca się historia i może zostać zaktualizowana w dowolnym momencie, gdy informacje będą napływać.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.