Dwa nowsze gniazda żółwi morskich skórzastych znalezione na plaży Phang Nga

Phangnga –

Dwa kolejne, w sumie siódme i ósme, niedawne gniazda jaj żółwia morskiego znaleziono w niedawno odkrytych gniazda na plaży w Phang Nga, na północ od Phuket.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że dwa żółwie skórzaste niedawno złożyły jaja na plaży Baan Thung Darp w dystrykcie Koh Phra Thong w dystrykcie Kura Buri.

Oba gniazda są pełne jaj, na których obszar nie ma wpływu woda morska ani zła pogoda. Jaja te nie zostały usunięte z gniazd. Jednak oba gniazda są ogrodzone dla ich ochrony.

W szóstym niedawno odkrytym gnieździe na plaży w Phangnga na północ od Phuket znaleziono łącznie 131 jaj żółwia skórzastego.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.