Dwa nowsze gniazda żółwi morskich skórzastych znalezione na plaży Phang Nga

Phangnga –

Dwa kolejne, w sumie siódme i ósme, niedawne gniazda jaj żółwia morskiego znaleziono w niedawno odkrytych gniazda na plaży w Phang Nga, na północ od Phuket.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że dwa żółwie skórzaste niedawno złożyły jaja na plaży Baan Thung Darp w dystrykcie Koh Phra Thong w dystrykcie Kura Buri.

Oba gniazda są pełne jaj, na których obszar nie ma wpływu woda morska ani zła pogoda. Jaja te nie zostały usunięte z gniazd. Jednak oba gniazda są ogrodzone dla ich ochrony.

W szóstym niedawno odkrytym gnieździe na plaży w Phangnga na północ od Phuket znaleziono łącznie 131 jaj żółwia skórzastego.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.