AKTUALIZACJA: Zaginiony jacht „Marco Polo” znaleziony w Phuket

Phuket -

Zaginiony jacht o nazwie „Marco Polo” został znaleziony w pobliżu wód terytorialnych Indonezji po tym, jak zaginął w zeszłym miesiącu.

Nasza poprzednia historia:

Jacht podobno zniknął z obszaru dokowania na morzu w Chalong.

Teraz aktualizacja:

Właściciel jachtu, niemiecki emigrant, wcześniej skontaktował się z Biurem Rybołówstwa Phuket w celu nagłośnienia zaginionej łodzi. Właściciel wyznaczył nagrodę dla osoby, która dostarczy informacji prowadzących do odzyskania jachtu.

Szef policji w Chalong, pułkownik Eakkarat Plaiduyang, powiedział w rozmowie z Phuket Express: „Po sprawdzeniu nagrań z monitoringu w pobliżu nie widzieliśmy nikogo, kto wsiada na jacht, jak w relacji świadków”.

„Właściciel jachtu rozumie, że jego jacht mógł nie zostać skradziony, ale jego kotwica mogła się poluzować, gdy jacht został zmyty przez fale. Wynajął już mały samolot, aby przeszukać plażę Nai Harn i pobliski przylądek Phrom Thep, ale nadal nie ma śladu po jego jachcie.

Szef biura morskiego w Phuket, pan Chayaphong Pranit, powiedział Phuket Express, że zostali powiadomieni przez panią Natthida Neamnak w piątek (13 stycznia), która jest kierownikiem łodzi rybackiej „Sor Larp Chonlada 32”.

Została powiadomiona przez kapitana łodzi rybackiej, pana Chaithonga Wongpina, że ​​znalazł jacht Marco Polo bez kapitana łodzi i pasażerów unoszący się na morzu w pobliżu indonezyjskich wód terytorialnych.

Pan Chayaphong powiedział Phuket Express, że właściciel jachtu został poinformowany i jacht zostanie wyciągnięty z powrotem na brzeg.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.