TAT wzmacnia „Odwiedź Tajlandię Rok 2023” w kierunku sensownego kierunku podróży

KOMUNIKAT PRASOWY:

Wprowadzono szereg nowych koncepcji i wzmożonych wysiłków, aby kontynuować kamień milowy kampanii „Odwiedź Tajlandię w roku 2022”.

Bangkok, 12 stycznia 2023 – Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) wzmacnia trwającą kampanię „Odwiedź rok Tajlandii: niesamowite nowe rozdziały” w kierunku sensownego kierunku podróży. Podkreślając fundamenty miękkiej siły królestwa i turystykę opartą na doświadczeniach, kluczowe strategie obejmują podniesienie standardów dostaw i zrównoważonego rozwoju oraz podnoszenie świadomości wśród interesariuszy na temat znaczenia bycia gościnnymi gospodarzami dla wszystkich odwiedzających.

W pierwszym roku kampanii „Odwiedź Tajlandię w roku 2022” była jednym z głównych wysiłków królestwa na rzecz rozwoju tajskiej gospodarki. Tajlandia powitała 11.8 miliona międzynarodowych turystów i odnotowała 189 milionów podróży krajowych – to kamień milowy, który odzwierciedla udaną odbudowę krajowego przemysłu turystycznego dzięki wspólnym wysiłkom wszystkich zainteresowanych stron.

Ponieważ ożywienie turystyki nadal nabiera rozpędu w obliczu niestabilnych globalnych wyzwań, Tajlandia dąży do osiągnięcia 2.38 biliona bahtów ogólnych przychodów z turystyki w 2023 r., co stanowi powrót do 80% poziomu sprzed pandemii obserwowanego w 2019 r.

Pan Yuthasak Supasorn, gubernator TAT, powiedział: „Cel na rok 2023 jest wynikiem starannie zaplanowanej strategii mającej na celu kontynuację przełomowego osiągnięcia z roku 2022. Kampania „Odwiedź Tajlandię w roku 2023: niesamowite nowe rozdziały” odzwierciedla zaangażowanie TAT i wszystkich interesariuszy z sektora publicznego i prywatnego, a także jak Tajowie, aby utrzymać zaufanie turystów do Tajlandii jako preferowanego celu turystycznego”.

Poprzez kampanię „Visit Thailand Year 2023: Amazing New Chapters” TAT kładzie nacisk na promocję i rozwój wysokiej jakości i zrównoważonej turystyki w Tajlandii. Obejmuje to zwiększenie podaży turystycznej (Shape Supply) w celu oferowania turystyki opartej na doświadczeniach oraz wykorzystanie fundacji 5F miękkiej siły królestwa – żywności, filmu, festiwali, walki i mody – w celu zaoferowania znaczących wrażeń z podróży w Tajlandii.

Marka „Niesamowita Tajlandia”.

TAT będzie nadal komunikować i wzmacniać długoletnią markę „Amazing Thailand” w swojej globalnej kampanii. Zostanie to podkreślone przez koncepcję „Amazing New Chapters”, mającą na celu promowanie tajskich wartości kulturowych miękkiej siły i inspirowanie podróżników z całego świata do ponownego odwiedzenia Tajlandii, a także potwierdzenie ugruntowanego statusu królestwa jako jednego z najpopularniejszych świąt na świecie kropki.

W międzyczasie wprowadza nową koncepcję „Create Your Right Moment” do swojej krajowej kampanii, aby zainspirować krajowych turystów do częstszego podróżowania po kraju.

“Niesamowite 5F i więcej”

TAT wprowadza nową koncepcję „Amazing 5F and More”, mającą na celu zapewnienie znaczących wrażeń z podróży w różnych aspektach, takich jak dobre samopoczucie, luksus i tajskość. Jednocześnie kładzie nacisk na poprawę jakości produktów i usług turystycznych, aby doprowadzić tajską branżę turystyczną do zrównoważonego wzrostu. Do kluczowych działań należą projekt Good Host New Chapter Season 2, certyfikacja Amazing Thailand Safety and Health Administration (SHA) oraz 14.th Tajlandzkie Nagrody Turystyki.

Przez cały rok będzie odbywać się seria wydarzeń mających na celu podkreślenie fundamentów miękkiej siły 5F w królestwie – jedzenie, film, festiwal, walka i moda.

  • Jedzenie – planowane są co najmniej dwa wydarzenia: Amazing Thai Tastes w okresie marzec-czerwiec oraz Bangkok International Food Festival w czerwcu.
  • Festiwal – wydarzenia obejmują Chiński Nowy Rok w styczniu, Songkran Thai Nowy Rok w kwietniu i Loi Krathong w listopadzie.
  • Film – The Amazing Film Festival Experience w sierpniu, podczas gdy planowane jest wydarzenie Meet & Greet z serii Y.
  • Fight – Amazing Muay Thai Festival w lutym.
  • Moda – Festiwal Valentine Fashion TV Beach Award w lutym.

Polityka i planowanie

Aby kierować turystykę w kierunku zrównoważonego rozwoju, TAT przyjmuje model BCG, aby wyróżnić turystykę gastronomiczną. Gromadząc i analizując dane w ramach „Od laboratorium polityki do rzeczywistego produktu” Strategia TAT opracowała model najlepszych praktyk, aby zaprezentować kuchnię organiczną i przekształcić się w integracyjny biznes i inteligentnego rolnika ekologicznego, co prowadzi do generowania dochodów dla lokalnej społeczności.

Technologia i innowacje

Widzenie „Cyfrowy jako zmieniacz gier”,TAT wykorzystuje technologię i innowacje, aby dodać wartość i przekształcić turystykę tajską w inteligentną turystykę. Wykorzystuje posiadaczy zasobów cyfrowych za pośrednictwem projektów TAT NFT, promując tajskie produkty i usługi turystyczne za pomocą sztuki wirtualnej i Metaverse. Przedstawia „3 ja” pojęcie: Inteligencja – wykorzystanie Big Data i budowanie Digital Literacy dla pracowników TAT, Innowacja – rozwój nowych innowacji i Travel Tech, oraz Inwestowanie – inwestowanie w transformację cyfrową, takie jak Start-up, Venture Capital, finansowanie w chmurze itp.

TAT jest zaangażowany w rozwój swoich zasobów ludzkich, aby być gotowym do wspierania i współpracy z tajską branżą turystyczną, jednocześnie wzmacniając i ulepszając swoje procesy pracy poprzez innowacje i technologię.

Rynek miedzynarodowy

TAT przyjmuje „Wielkie wznowienie, odcinek II” strategia dla rynków krótkodystansowych.
Obejmuje to:

1) Chiny powracają – skupienie się na wykorzystaniu nowych segmentów i zacieśnieniu współpracy z liniami lotniczymi w celu zwiększenia lotów z dostępem lotniczym w celu zaspokojenia rosnących wymagań i promowania nowych sposobów podróżowania, takich jak granica lądowa.

2) 7 Digits Target – Koncentracja na szybko rozwijających się rynkach, takich jak Chiny, Malezja, Indie i Korea Południowa, a także współpraca z agentami partnerskimi i liniami lotniczymi.

3) Color Your Life by Amazing Thailand — bezproblemowa integracja marki Amazing Thailand z życiem turysty poprzez lokalne i wirtualne marketingowe wydarzenia promocyjne.

4) Odpowiedzialna turystyka – Wspieranie CSR i odpowiedzialnych projektów turystycznych, takich jak Reborn the Nature, aby wspierać zrównoważony rozwój turystyki.

5) 2 poziom, nie mający sobie równych – zachęcanie odwiedzających do odwiedzania nowych miejsc docelowych, przy jednoczesnym pozyskiwaniu nowych segmentów turystycznych z drugorzędnych miast w Korei Południowej, Chinach, Indiach, Wietnamie i Malezji.

W przypadku rynków długodystansowych TAT przyjmuje tzw „ABCD szybkie przewijanie do przodu” strategia.

A – Airline Focus, aby kontynuować współpracę z wiodącymi liniami lotniczymi; takich jak Qatar Airways, Etihad i Oman Air w celu rozszerzenia nowych tras i zwiększenia częstotliwości lotów bezpośrednich.

B – Big Cities and Beyond w celu penetracji nowych rynków w dużych i drugorzędnych miastach; takich jak Bukareszt w Rumunii i Sofia w Bułgarii.

C – Współpraca jest kluczem do współpracy z nowymi partnerami, w tym liniami lotniczymi; takie jak Delta Airlines, Air Canada, FlyDubai i Aeroflot oraz internetowe biura podróży; takich jak Almosafer i SAGA Holidays.

D – Destination for All, aby promować Tajlandię jako „miejsce docelowe przez cały rok”, aby sprostać zapotrzebowaniu na odwiedzających niezależnie od pory roku i ze wszystkich segmentów, w tym rodziny, medycyny i wellness na Bliskim Wschodzie lub LGBTQ+ w Europie i Ameryce.

Krajowy rynek

TAT skupia się na „Wartość ponad objętość” pod nowym „Podróżuj po Tajlandii w limitowanej edycji” koncepcja podkreślająca Soft Powers 5F w celu zaspokojenia różnych potrzeb podróżujących w kraju.

Na rok 2023 planowane są różne wydarzenia, które zainspirują podróże krajowe, w tym Travel 365 days in Amazing Thailand, Vijit Thailand 2023 i Amazing Thailand Festival Experience 2023.

TAT kontynuuje również wysiłki mające na celu zachęcenie krajowych turystów do odwiedzania wschodzących miejsc docelowych w dni powszednie w celu zwiększenia wydatków i zrównoważenia przepustowości miejsc docelowych.

Cele na 2023 rok

TAT spodziewa się powitać 25 milionów międzynarodowych turystów i zainspirować 250 milionów podróży krajowych w 2023 roku. Docelowe całkowite przychody z turystyki to 2.38 bilionów bahtów, w tym 670-880 miliardów bahtów z turystyki krajowej i 1.5 biliona bahtów z turystyki międzynarodowej.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.