Phuket: Podejrzany aresztowany w Bangkoku po 11 latach za domniemane podpalenie i usiłowanie zabójstwa

Phuket -

Podejrzany poszukiwany w Phuket został aresztowany w Bangkoku za podpalenie i rzekomą próbę zabicia ochroniarza na farmie węży w Phuket 11 lat temu.

Podejrzany był również rzekomo powiązany z tym, co tajskie media określiły jako niesławny szef chińskiej mafii, „Tuhao”.

Centralne Biuro Śledcze (CIB) poinformowało w środę (25 stycznia) Phuket Express, że aresztowało 42-letniego Surachai w dzielnicy Dusit. Surachai miał nakaz aresztowania wydany przez Sąd Prowincji Phuket za zamiar zabójstwa przez podpalenie. Surachai został zabrany z powrotem na komisariat policji Chalong w Phuket w celu podjęcia dalszych kroków prawnych. Odrzucił wszystkie zarzuty.

W kwietniu 23rd, 2012, trzech podejrzanych spaliło ogród z wężami w firmie w Phuket. Zaatakowali ochroniarza zidentyfikowanego jako pan Anuchit, który odniósł poważne obrażenia i jest obecnie niepełnosprawny. Dwóch podejrzanych zostało aresztowanych, zanim przyznali się, że byli rzekomo zatrudnieni przez pana Chaiyanata Kornchayananta lub „Tuhao” i jego żonę.

Może ci się spodobać:

Domniemany szef chińskiej mafii o pseudonimie „Tuhao” zgłosił się na policję w Bangkoku w środę, 23 listopada 2022 r., po tym, jak został oskarżony o zmowę w nielegalnym handlu narkotykami i prowadzenie nielegalnego klubu nocnego.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.